Niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

  • 17.09.2019, 20:33 (aktualizacja 17.09.2019, 20:38)
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Niewybuchy na terenie powiatu dąbrowskiego

Po raz kolejny w ciągu paru dni mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia 2019 roku na terenie miejscowości Lubasz, gdzie został odnaleziony pocisk artyleryjski.

Tym razem na pierwszy niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Mędrzechowa, który  w sobotę (14.09.2019r.) w trakcie wykonywania prac porządkowych na posesji zauważył wystającą z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to też pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów. Kolejny niebezpieczny przedmiot został odkryty wczoraj (16.09.2019 r. ) na terenie miejscowości Słupiec podczas trwających prac rolnych - również pocisk artyleryjski, który został zabezpieczony.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią  duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe