Tarnów. ZUS kontrolował, co chorzy robią na L4. Były nieprawidłowości

  • 15.05.2019, 08:44 (aktualizacja 15.05.2019, 08:57)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-05-15-zus-kontrolemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 12 tysięcy kontroli przeprowadził małopolski oddział ZUS od stycznia do marca tego roku. W ich efekcie wstrzymano wypłatę świadczeń na blisko 800 tys zł. W samym Tarnowie skontrolowano ponad 1 700 osób z czego 83 pozbawiono zasiłku.

Jak informuje ZUS zdarza się,że chorzy w trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim np. dorabiają sobie lub traktują L4 jako dodatkowy urlop. W przypadku takich sytuacji należy się liczyć z cofnięciem zasiłku.

Kwota cofniętych zasiłków na terenie Tarnowa to nieco ponad 43 tys zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że prawo do kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich mają też pracodawcy zatrudniający więcej niż 20 osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe