Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum Tarnowa?

  • 11.05.2022, 13:21
  • Wioletta Zarębska
czy-bedzie-wielopoziomowy-parking-w-centrum-tarnowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest szansa na to by w centrum Tarnowa powstał wielopoziomowy parking. Prezydent miasta proponuje, by taki obiekt najpierw zaprojektować, a później wybudować nieopodal budynku Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności. Tu jednak potrzebne jest porozumienie w wojewodą małopolskim.

- Już złożyłem propozycję wojewodzie małopolskiemu, aby wybudować na miejscu istniejącego parkingu przy urzędzie wojewódzkim, tam, gdzie jest ten parking jednopoziomowy, wybudowanie wielopoziomowego, conajmniej 3-kondygnacyjnego parkingu. Czekam na odpowiedź wojewody - mówił Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa. 

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie miejsca na istniejących w mieście parkingach – zwłaszcza w centrum – to zmora kierowców. Być może ta inwestycja – jeśli dojdzie do skutku – rozwiązałaby problem. Środki na zaprojektowanie wielopoziomowego obiektu Tarnów pozyskał z funduszy norweskich.

- Z tego funduszu otrzymaliśmy środki na przygotowanie projektu budowy wielopoziomowego parkingu w centrum miasta - dodawał prezydent miasta Tarnowa. 

Na razie nie wiadomo skąd miasto wzięłoby fundusze na wybudowanie parkingu. Dodajmy, że jeśli nie dojedzie do porozumienia z wojewodą prezydent Tarnowa zapowiedział, że dla tej inwestycji magistrat będzie szukał innej lokalizacji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe