Zbylitowska Góra. Wspólna msza w intencji pokoju na Ukrainie. Wierni modlili się o powstrzymanie rosyjskiej agresji

  • 02.03.2022, 18:14
  • Gabriela Kudła
zbylitowska-gora-wspolna-msza-w-intencji-pokoju-na-ukrainie-wierni-modlili-sie-o-powstrzymanie-rosyjskiej-agresji.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Msza Święta w intencji pokoju, a po nabożeństwie na placu przykościelnym spotkanie i symboliczne odpalenie światła pokoju - w ten sposób w Środę Popielcową mieszkańcy gminy Tarnów w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze okazali znak solidarności z Ukrainą, która walczy o swoją niezależność i demokrację.

 - Tak jak ponad 100 lat temu, Wojsko Polskie zatrzymało nawałę bolszewicką, barbarzyńców ze wschodu, bolszewizm rosyjski, tak dzisiaj nad Dnieprem na przedpolach Kijowa armia ukraińska zatrzymuje również nawałę imperium rosyjskiego, imperium zła. Wspieramy jak możemy, wpieramy materialnie. Jednoczy się  Polska, jednoczy się Europa, jednoczy się cały świat. Natomiast naród ukraiński ponosi olbrzymie koszty, giną dzieci, giną kobiety, giną żołnierze. Dochodzi do aktów ludobójstwa w XXI wieku. Dzisiaj, tutaj w tym momencie w Zbylitowskiej Górze solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, przede wszystkim duchowo, modlimy się o pokój, modlimy się o wolność dla narodu ukraińskiego - mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. 

Rosyjska agresja wstrząsnęła całym światem, o pokój na Ukrainie w środę modlą się wierni w wielu krajach i miastach.  

 - Dzisiaj nasi przyjaciele są w potrzebie, to co możemy robić, robimy to. Możemy się za nich modlić, możemy ich wspierać duchowo, ale też wydaje mi się, nawet obserwując tutaj mieszkańców Zbylistowskiej Góry, ale też radnych samorządu gminy Tarnów to takie zjednoczenie duchowe bardzo wszystkim nam jest potrzebne, bo to czyni też, że poniekąd stajemy się spokojniejsi. Te wszystkie wartości, które dzisiaj mamy powinny być zachowane z dobrocią, powinny nam towarzyszyć - dodała Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Dodajmy, że w  związku z apelem przewodniczącego Episkopatu, tego dnia po mszach św. w całej Polsce odbyła się zbiórka do puszek. Cały dochód przeznaczony ma być na pomoc obywatelom Ukrainy 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe