W tarnowskim sztabie trwają ostatnie przygotowania do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • 19.01.2022, 16:46
  • Gabriela Kudła
ostatnie-przygotowania-do-30-finalu-wosp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają ostatnie przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulicach Tarnowa i regionu spotkać będzie można ponad 800 wolontariuszy. WOŚP w tym roku zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 - My, okularnicy najlepiej wiemy, jak cennym narządem jest narząd wzroku i jak ważna jest wczesna diagnoza ich leczenia zwłaszcza u naszych pociech. Wpomne iż podczas ubiegłorocznego 29 finału WOŚP uzbieraliśmy rekordową kwotę 367 626. 75 zł oraz przekazaliśmy ponad 14 tysięcy ml krwi - tłumaczyła Sylwia Sroka, szef sztabu WOŚP Tarnów. 

Wieki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowany jest na 30 stycznia. Datki, które zbierają wolontariusze, zostają przeznaczone również na tarnowskie szpitale. 

 - W tym momencie w tarnowskich szpitalach mamy ponad 2 980 000 w sprzęcie to są przede wszystkim 2 tarnowskie szpitale, czyli szpital św. Łukasza, szpital Szczeklika, tam w zależności od oddziału, a ogólnie 7 tarnowskich instytucji medycznych w ten sprzęt zostały przez te wszystkie lata wyposażone. Z ostatniego sprzętu w czasie 28 finału, zakupiono między innymi 20 łóżek dla rodziców dzieci, które przebywają na oddziałach i są leczone - wyjaśniła Agata Grudzień - Strama, zastępca szefa sztabu WOŚP Tarnów.

Ci, którzy chcą włączyć się w pomaganie i wziąć udział w aukcjach będą mogli wylicytować wartościowe nagrody. Jedną z niuch jest przelot ultralekkim samolotem nad Tarnowem, ponadto gratką może być także kolacja na wieży widokowej. 
 

 - Oczywiście będzie to rękodzieło, będą to złote i srebrne serduszka, tutaj też myślę, że 20 lat te serduszka licytujemy od Pana Dariusza Sulowskiego, one mają wygrawerowane 30 finał, i datę tego finału, także serdecznie zapraszamy do tej licytacji. Grupa Pingwina już po raz drugi nas wspierająca przekazała bardzo dużo i karnetów przejazdowych na wszystkie swoje miejsca, gdzie się znajdują tam 5 miejsc, ale z takich najciekawszych rzeczy do licytacji to przede wszystkim przejazd ratrakiem - dodała Agata Grudzień - Strama.

W ramach 30. finału zaplanowano także wiele innych atrakcji. 
 

 - W tym roku działamy na dwóch szczeblach jeżeli chodzi o WOŚP, ponieważ zabezpieczamy tutaj Wrak Race Tarnów jak już od wielu lat i mamy nadzieję, ze nie zmieni się to, ponieważ jest to impreza nam zaprzyjaźniona, ale również mamy punkt dla wolontariuszy aby zapobiegać wychłodzeniom i zamrożeniom, bo jak wiadomo temperatury nie są zbyt sprzyjające, będziemy częstować wolontariuszy kawą, herbatą przygotowaną przez naszych ratowników - tłumczyła Edyta Prusak, Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów.

Tradycją każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest symboliczne puszczanie   światełka do nieba. Tak będzie również w tym roku, o godzinie 20:00 na tarnowskim rynku.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe