Wkrótce otwarcie żłobka w Skrzyszowie. Trwa nabór dzieci do placówki

  • 18.01.2022, 14:59
  • Gabriela Kudła
gminny-zlobek-w-skrzyszowie-juz-gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyła się budowa pierwszego żłobka w gminie Skrzyszów. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania do otwarcia placówki. Opiekę w nowym żłobku znajdzie na początek 30 maluchów. Nabór chętnych rozpoczął się w poniedziałek.

 - Na ten moment mamy 38 osób już zapisane, planowaliśmy 2 oddziały, dwa razy po piętnaście osób, czyli trzydzieści, więc te dwa oddziały ruszają od 1 lutego. Natomiast jeżeli uzbiera się około 15 dzieciaków, wówczas jesteśmy przygotowani do tego, żeby utworzyć 3 oddział. Jest tam sala, która jest przygotowana pod ewentualne właśnie poszerzenie i będziemy je dostosowywać, będziemy kupować, wyposażać i to jest kwestia miesiąca, maksymalnie 2 od momentu uzbierania tej grupy, możemy kolejno ten oddział otworzyć - mówił Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów. 

Żłobek powstał przy Szkole Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie, która w ramach inwestycji została rozbudowana o dodatkowe skrzydło. Placówka rozpocząć pracę planuje od 1 lutego. 

 - Przede wszystkim w naszych sercach panuje wielka radość, z tego powodu, że obiekt powstał, obiekt będzie służył najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Dlatego wkładamy wiele siły, do tego, aby przygotować bazę, na przyjście dzieci w sposób 100-procentowy i taki, który zapewniał im będzie opiekę, rozwój i miły pobyt u nas w placówce. W tej chwili przygotowujemy placówkę, pod kątem wyposażenia, w odpowiedni sprzęt, w odpowiednie zabawki, takie, które będą służyły dzieciom w wieku, od 20 tygodni do 3 lat - wyjaśniła Natalia Kalemba, dyrektor gminnego żłobka w Skrzyszowie. 

W rozbudowanej placówce znalazły się m.in. sale do zabaw i wypoczynku, jest także pokój integracji sensorycznej oraz świetlica i kuchnia.

 - Cała infrastruktura została zbudowana na zewnątrz, czyli spokojnie jest miejsce na zaparkowanie, jest i plac zabaw, całe otoczenie, wszystko jest wymienione, sale w środku są dostosowane wybitnie do naprawdę takich dzieciaków. Łącznie z kuchnią, świetnie wyposażoną gdzie będą specjalnie przygotowane posiłki dla dzieciaków, w nowoczesnym sprzęcie, no wszystko jest po prostu nowiusieńkie, jest sala sensoryczna, jest wiele gabinetów specjalistycznych, z których dzieciaki będą mogły też korzystać. To jest zupełnie nowoczesny, piękny obiekt, ale taki bardzo przytulny - mówił Marcin Kiwior. 


Zdaniem wójta Marcina Kiwiora, budowa żłobka to konieczna inwestycja, bo na terenie gminy Skrzyszów zamieszkuje coraz więcej mieszkańców. 

 - Cieszymy się, że jest takie zainteresowanie, bo też po to budowaliśmy. Rozmawialiśmy z osobami, które budują domy na terenie naszej gminy, sprzedają, z deweloperami. Jedynym z kluczowych pytań, to: Czy żłobek jest na terenie gminy. Teraz deweloperzy i inne osoby, które chcą przyjść do nas, zamieszkać mają taką ofertę, mogą z niej skorzystać - dodał Marcin Kiwior. 


Inwestycja kosztowała ponad 3 mln złotych. Zdecydowaną większość stanowią jednak dofinansowania, które gmina pozyskała na ten cel. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe