Szansa na mieszkanie w Tarnowie. Ruszył kolejny nabór do programu "Mieszkanie za remont"

  • 11.01.2022, 16:36
  • Gabriela Kudła
mieszkanie-za-remont.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ruszył nabór do 6 edycji programu Mieszkanie za remont. Poprzednie 5 edycje zaspokoiły potrzeby mieszkaniowe w sumie 100 gospodarstwom domowym. Tegoroczna edycja ma do dyspozycji 10 mieszkań w różnych lokalizacjach na terenie Tarnowa, gotowych do wynajęcia na czas nieoznaczony w zamian za ich wyremontowanie.

  - Są mieszkania między 21 a 45 m2 one w większości znajdują się w blokach mieszkalnych, czyli są wyposażone w CCW, we wszystko, co jest potrzebne dzisiaj. Czyli nie są to w jakiś starych kamienicach, tak jak bywało w poprzednich naborach, ale właśnie w blokach mieszkalnych, gdzie te lokale cieszą się dużym wzięciem - mówił Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków. 

Poprzednie edycje pokazały, że zainteresowanie programem jest naprawdę duże. Potwierdza to fakt, że na każde z proponowanych mieszkań było średnio 5 wniosków.

 - 
Na dzień dzisiejszy wpłynęło 20 wniosków, przedmiotem "Mieszkania za remont" jest 10 mieszkań. Znajdują się w różnej lokalizacji, między innymi na osiedlu Niepodległości, Kołątaja, Lwowskiej, Skowronków, Pułaskiego i Szczepanika - dodał Bernard Karasiewicz. 

Wnioski należy składać do 30 stycznia w Miejskim Zarządzie Budynków przy ulicy Waryńskiego 9. A o tym, która rodzina zajmie wybrane we wniosku mieszkanie, zadecyduje losowanie.

 - 
Losowanie polega na tym, że po zamknięciu naboru odbywa się przy wszystkich zainteresowanych losowanie, który z tych rodzin wylosujemy, no to z tą rodziną jest podpisywana umowa. Zdarzy się pewnie teraz tak, że jedna z rodzin uczestniczyła już w 2 losowaniach, teraz będzie 3 raz próbować - wyjaśnił Bernard Karasiewicz. 


Przypomnijmy, że przyszły najemca ma zostać zwolniony z czynszu na czas wykonywania remontu oraz wpłaty kaucji wstępnej, która wynosi równowartość czynszu.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe