Nowe obostrzenia na święta. Wraca nauka zdalna. Będą obowiązkowe szczepienia

  • 07.12.2021, 13:26
  • Gabriela Kudła/News4Media
Nowe obostrzenia na święta. Wraca nauka zdalna. Będą obowiązkowe szczepienia…
Minister oraz wiceminister zdrowia ogłosili nowe obostrzenia w Polsce. Oznacza to, że od 15 grudnia zamknięte zostaną kluby, dyskoteki (możliwe otwarcie w Sylwestra - maksymalnie 100 osób+ osoby zaszczepione). Ponadto na naukę zdalną od 20 grudnia przechodzą uczniowie szkół podstawowych i średnich. Zajęcia online mają potrwać do 9 stycznia.

Informacje o nowych zasadach przekazał we wtorek na zdalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak mówił, sytuacja pandemiczna się zmienia, stabilizuje się, ale jednocześnie dzienna liczba zakażeń pozostaje wysoka. Niedzielski jednocześnie zaznaczył, że dużym zagrożeniem jest nowy wariant koronawirusa i dodał, że Omikron może odegrać kluczową rolę przy piątej fali pandemii.  – Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa – oznajmił szef resortu.

Jakie zmiany

Minister zakomunikował, że rząd jest na finalnym etapie prac nad ustawą dotyczącą weryfikacji szczepień pracowników. Zaznaczył, że w przepisach będą zagwarantowane darmowe testy antygenowe na obecność koronawirusa dla wszystkich pracowników. W rozporządzeniu będzie wskazane także, w jaki sposób pracodawca mógłby sprawdzać wynik testów i to, czy ktoś jest zaszczepiony.Dodatkowo od 1 marca mają obowiązywać szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Jak wyjaśniono, wskazany termin jest na razie orientacyjny.

Więcej o nowych zasadach, od 15 grudnia, mówił zastępca Niedzielskiego, czyli Waldemar Kraska. Wyjaśni. Zaznaczył, że jeżeli chodzi o limity osób uczestniczących w różnego rodzaju wydarzeniach,  nie będą dotyczyć osób zaszczepionych. Sprawdzanie tego to obowiązek przedsiębiorcy, organizatora imprezy.

Obostrzenia

  • Zmniejszenie, z 50 procent do 30 procent, limitu osób w restauracjach, hotelach, teatrach, kinach, obiektach sportowych i kościołach
  • Zakaz konsumpcji w kinach.
  • Zamknięte będą dyskoteki, kluby
  • Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia w szkołach podstawowych i średnich.
  • Limit 75 procent miejsc zajętych w komunikacji publicznej
  • Wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.
  • Nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.
Gabriela Kudła/News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wolny człowiek
wolny człowiek 08.12.2021, 19:27
W *** to mam

Pozostałe