Dąbrowa Tarnowska. Zaatakował policjantów siekierą, wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej

  • 23.07.2021, 11:30 (aktualizacja 23.07.2021, 16:12)
  • Źródło: KWP Kraków/KPP Dąbrowa Tarnowska
dabrowa-tarnowska-zaatakowal-policjantow-siekiera-wczesniej-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wczoraj (22.07.br) po godz. 20.30. Policjanci z dąbrowskiej drogówki w trakcie punktu pomiaru prędkości na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zauważyli BMW bez przedniej tablicy rejestracyjnej, którego kierowca poruszał się z prędkością 120 km/h, przy dozwolonej na tym odcinku jezdni 50 km/h. Mundurowy wykonujący pomiar dał wyraźny znak kierującemu przekraczającemu prędkość do zatrzymania, lecz ten nie zwalniał i oślepiał funkcjonariusza światłami drogowymi. Policjant w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na wysepkę dla pieszych rozdzielającą pasy jezdni przed rozpędzonym pojazdem. Kierowca jednak przejechał przez chodnik dla pieszych i kontynuował jazdę.

Mundurowi rozpoczęli pościg za niebezpiecznym kierowcą, który poruszał się w kierunku obwodnicy miasta, a następnie w kierunku ul. Żabieńskiej. W trakcie ucieczki kierowca BMW zjeżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej kierujący zjechał w ulicę jednokierunkowa, gdzie zatrzymał pojazd na pustej parceli.

Mundurowi dobiegając do pojazdu zauważyli, że kierowca wysiadając z niego sięga po jakiś przedmiot leżący na fotelu pasażera, jak się okazało była to siekiera, którą zamachnął się na jednego z policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, groził im pozbawieniem życia. Gdy policjanci uprzedzili mężczyznę o użyciu broni palnej, w końcu odrzucił siekierę i zaatakował ich pięściami, wtedy został obezwładniony. Funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwie siekiery w jego samochodzie oraz narkotyki.

Kierowcą okazał się 47-latek z gminy Żabno. Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych. Agresor został zatrzymany, a pojazd którym się poruszał został zabezpieczony. 47-latek odpowie karnie za czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Źródło: KWP Kraków/KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe