Nowe karetki pogotowia trafią do filii w dwóch podtarnowskich gminach

  • 14.07.2021, 13:44
  • Wioletta Zarębska
kolejne-nowe-karetki-w-tarnowskim-pogotowiu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne dwie nowe karetki będą służyć w tarnowskim pogotowiu. Jeden z pojazdów został kupiony za środki otrzymane w ramach programu zapobiegania covidowi, a drugi ambulans jednostka sfinansowała z własnych pieniędzy. Oba samochody to pojazdy marki mercedes wyposażone w potrzebny do ratowania ludzkiego zdrowia i życia sprzęt. Już wiadomo, że jedna z karetek trafi do filii w Zakliczynie, a druga będzie służyć w Szerzynach.

- W ostatnim okresie, czyli w zeszłym roku i tym roku, ze środków unijnych ze współfinansowaniem otrzymaliśmy osiem karetek, nowych. To były wszystkie mercedesy i jedną kupiliśmy ze środków własnych – wyjaśniała Kazimiera Kunecka, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

W uroczystym przekazaniu nowych karetek ratownikom udział wzięli parlamentarzyści zmieni tarnowskiej, władze i radni powiatu tarnowskiego oraz pracownicy pogotowia.

- Kolejna dobra wiadomość, wiadomość, która zabezpiecza bezpośrednio nasze zdrowie, nieczęsto też nasze życie, czyli oddanie dwóch bardzo profesjonalnych karetek pogotowia z przeznaczeniem dla mieszkańców gminy Zakliczyn i Szerzyny – mówiła posłanka Anna Pieczarka.

- To jest wynik dobrej współpracy, dobrej współpracy rządu, parlamentarzystów ziemi tarnowskiej z samorządem powiatu tarnowskiego. Bardzo dziękuję też radnym, którzy wspierają w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Tarnowa, ziemi tarnowskiej, ościennych gmin – dodawała posłanka Urszula Rusecka.

Odkąd zaczęła się pandemia tarnowskie pogotowie otrzymało ogromne wsparcie zarówno z programów rządowych oraz małopolskich. Nowe karetki, które udało się pozyskać często były kupowane z europejskim wsparciem. Do jednostki pogotowia trafiał też niezbędny sprzęt czy środki ochrony osobistej.

- To, że pogotowie tarnowskie tak dobrze funkcjonuje, że jest bardzo dobrze wyposażone to jest zasługa takiej dobrej współpracy między rządem a samorządem. Dzięki tej współpracy można wiele zyskać i ja się cieszę, że ta współpraca tutaj z samorządem powiatu tarnowskiego właśnie w taki sposób wygląda – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka na sejm RP.

- Naprawdę to wzmocnienie, środki ochrony osobistej, ale i wiele, wiele innych rzeczy. Też i sprzęt, który był niezbędny do zabezpieczenia naszych ratowników, którzy wyjeżdżają do ratowania naszych mieszkańców był bardzo ważny. Tutaj przez ten rok ta współpraca jeszcze bardziej się zacieśniła i panie posłanki bardzo mocno nas wspierały – dodawał Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Dodajmy, że w tarnowskie pogotowie posiada 13 Zespołów Ratownictwa Medycznego. Karetki, którymi docierają do pacjentów rozlokowane są w kilku punktach na mapie Tarnowa i regionu tarnowskiego. Wiele z ambulansów – szczególnie na południu powiatu jest wyposażona w napęd na cztery koła umożliwia dojazd do chorego w każdych warunkach pogodowych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe