Prezeski Klubów Seniora z gminy Tarnów spotkały się po raz pierwszy od roku

  • 25.05.2021, 14:13
  • Wioletta Zarębska
prezeski-klubow-seniora-z-gminy-tarnow-spotkaly-sie-po-raz-pierwszy-od-roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak dobrze was widzieć – to stwierdzenie wielokrotnie powtarzało się podczas spotkania prezesek gminnych Klubów Seniora. Takie spotkanie zostało zorganizowane po raz pierwszy od ponad roku, o to by się odbyło zadbała gmina Tarnów i jej pracownicy. Gościem była posłanka Anna Pieczarka.

- Po takim roku niemożliwości spotkania się, udało się to zorganizować z zachowaniem wszystkich warunków obostrzeń. Udało się zorganizować spotkanie z paniami ze wszystkich Klubów Seniora – mówiła posłanka Anna Pieczarka.

W trakcie spotkania omówiono tematy bieżące, plany na najbliższy czas oraz pomysły na przyszłe spotkania i wyjazdy w postcovidowej rzeczywistości.

- Oczekiwaliśmy ciągle na to kiedy się spotkamy i jaki termin należałoby prac pod uwagę: czy wycieczki, czy narty, czy Sylwester i inne tego typu rzeczy. To jest bardzo trudne zadanie – mówiła Maria Ostrowska, seniorka z Tarnowca. 

- Chcemy po prostu wrócić – jak to wszyscy powtarzamy – do normalności i to, co było kiedyś takiego dobrego, powtórzyć teraz. Przede wszystkim wycieczki nie tylko krajowe, ale i zagraniczne, spotkania, grill, ostatki – wymieniał Eugeniusz Wojtarowicz, koordynator ds. seniorów w gminie Tarnów.

Oprócz planów związanych z działalnością klubu seniora, dla pań ważne było to by po prostu się spotkać i porozmawiać.

- Mnie osobiście bardzo brakowało i to nie tylko mnie. Ja będę wyrazicielką podejrzewam 99,9 % osób, które w tych spotkaniach uczestniczyły – mówiła Maria Ostrowska.

Mimo pandemii i braku możliwości spotkania się gmina Tarnów nie zapomniała o seniorach.

- Staraliśmy się oczywiście kontaktować z paniami seniorkami, byliśmy z odwiedzinami świątecznymi na Boże Narodzenie z panią Anią Pieczarką i wójtem gminy Tarnów, ale to wiadomo, że to nie jest to samo co spotkania bezpośrednie – dodawał Eugeniusz Wojtarowicz z gminy Tarnów.

Dodajmy, że na terenie gminy Tarnów jest 15 klubów seniora, zrzeszających około 500 osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
żurek
żurek 10.01.2022, 11:14
klub zomowca i p***za sąsiadów

Pozostałe