Tarnowianka „zainwestowała” ponad 100 tys. złotych w Bitcoiny. Nowa metoda oszustów

  • 12.05.2021, 13:32
  • Daria Kurczab
Tarnowianka „zainwestowała” ponad 100 tys. złotych w Bitcoiny. Nowa metoda…
Do dyżurnego zgłosiły się osoby, które zostały oszukane w sieci przy inwestycji w kryptowaluty. Strony te kuszą dużą stopą zwrotu i szybkim zyskiem. Tak było z mieszkanką Tarnowa, która zarejestrowała się na jednej ze stron internetowych, reklamującej walutę BITCOIN. Kobieta zainteresowana transakcją zainstalowała na swoim urządzeniu elektronicznym aplikację, przy pomocy której oszuści weszli w posiadanie jej danych do logowania w bankowości elektronicznej. Gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, z jej konta zniknęła kwota ponad 27 tysięcy złotych.

Nieco inna sytuacja miała miejsce również w Tarnowie i trwała dobrych kilka miesięcy. Tym razem tarnowianka skuszona potrojeniem inwestycji, wpłaciła swoje pieniądze, inwestując w wirtualną walutę Bitcoin ponad 100 tysięcy złotych. Gdy chciała wybrać zarobione pieniądze, okazało się, że zarówno wirtualnie pokazywana kwota zysku, jak i wpłacone pieniądze - zniknęły. Oszukana kobieta zawiadomiła Policję, która wszczęła postępowanie zmierzające do ustalenia jego sprawców.

Policja ostrzega, że obietnica osiągnięcia bardzo wysokich zysków jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą swoich oszczędności. Przedstawiane wizerunki osób, które właśnie „dorobiły” się na tego typu transakcjach w różnego rodzaju mediach społecznościowych, mają jedynie za zadanie skusić potencjalnego inwestora (czyli ciebie) do wpłacenia pieniędzy.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe