Czterech nastolatków z Brzeska odpowie przed sądem za wulgaryzmy na czacie

  • 12.05.2021, 11:38
  • Natalia Tryba
odpowiedza-za-wulgaryzmy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Brzesku stanie czterech nastolatków, którzy poprzez popularny komunikator obrażali swojego rówieśnika na grupie klasowej. Zebrany materiał - w tym rozmowy pełne wulgaryzmów - zostały przekazane do szkolnego pedagoga. Teraz sprawą zajmie się sąd.

- Początkiem marca br. pedagog szkolny z jednej z placówek mieszczących się w Brzesku powiadomiła, że powzięła wiadomość od jednego z małoletnich uczniów, że jest obrażany słowami wulgarnymi przez swoich rówieśników - mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak.

Pedagog szkolny postanowił, że sprawa jest na tyle poważna, że nastolatkowie nie mogą czuć się bezkarni. W wielu przypadkach, szczególnie w sieci, takie sprawy są bagatelizowane.

- Materiał zgromadzony w tej sprawie został przekazany do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem o rozpatrzenie i to właśnie sąd zadecyduje jakie dalsze czynności będą podjęte wobec tych nieletnich - dodaje Grzegorz Buczak. 

Sąd może udzielić nastolatkom upomnienia, ustanowić nadzór kuratora, a także orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym. W przypadku dorosłych Kodeks Karny przewiduje karę grzywny lub ograniczenia wolności. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe