Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 11 kwietnia. Tarnowski ZUS przypomina o możliwości skorzystania

  • 08.04.2021, 17:35
  • Natalia Tryba
zus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, a co za tym idzie - wprowadzonymi obostrzeniami Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o możliwości otrzymania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. To świadczenie przysługuje w sytuacji, kiedy placówka oświatowa, do której uczęszcza dziecko - jest zamknięta z powodu COVID-19. Chodzi o żłobki, przedszkola, szkoły i kluby dziecięce.

Zgodnie z przepisami - do 11 kwietnia  - wspomniane placówki oświatowe mają obowiązek zapewniania opieki dzieciom, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, ratownica medycznego oraz podejmują działania zwalczające oraz zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe