Pracownia spawalnicza przy CKZiU w Tuchowie oficjalnie otwarta!

  • 03.03.2021, 17:32
  • Wioletta Zarębska
pracownia-spawalnicza-przy-ckziu-w-tuchowie-oficjalnie-otwarta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowoczesna i w pełni wyposażona – taka jest nowa pracownia spawalnicza, którą właśnie otwarto w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie. Pracownia wyposażona jest w potrzebny do nauki zawodu sprzęt dostosowany do jakości kształcenia w placówce. W uroczystości przecięcia wstęgi udział wzięła dyrekcja i uczniowie szkoły oraz władze powiatu tarnowskiego.

- Kształcenie zawodowe zwane na zachodzie kształceniem dualnym przeżywa w Polsce renesans. Te pracownie, które budujemy w ramach programu "Mistrzowie w zawodzie II" są tego dowodem. Ta pracownia była zmodernizowana od podłogi, aż po dach – mówił Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

- Nowoczesna spawalnia wyposażona w nowoczesne urządzenia spawalnicze zapewniające wysoką jakość pracy, narzędzia i maszyny bardzo wydajne i bardzo ekologiczne. Spawalnia wyposażona jest również w cały nowoczesny, ekologiczny system wentylacji zapewniający ochronę dla osób użytkujących – dodawał Bogusław Harańczyk, dyrektor CKZiU w Tuchowie.

Powiat tarnowski dostrzega potrzebę kształcenia specjalistów, który później znajdą zatrudnienie na lokalnym rynku pracy.

- Wielokrotnie rozmawiałem z przedsiębiorcami z powiatu tarnowskiego i mówią oni, że potrzebują dobrych spawaczy, że dzisiaj technologie, które są w spawalnictwie i ich wymagania są bardzo wysokie – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Inwestycja przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie jest warta ponad 600 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pozyskano w ramach projektu "Mistrzowie w zawodzie II", który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe