Koniec bohomazów na os. Zielonym. Tarnowski pseudoartysta w rękach policji

  • 17.02.2021, 14:03
  • Natalia Tryba
koniec-bohomazow-na-os-zielonymgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Grudzień był dla tarnowskich funkcjonariuszy miesiącem wzmożonej pracy na osiedlu Zielonym. Niemal codziennie mundurowi przyjmowali skargi od zarządców lub właścicieli nieruchomości, które były szpecone różnymi napisami. Wszystkie pojawiały się w środku nocy a ich autorem był 26-letni tarnowianin. W toku śledztwa okazało się, że autor ulicznych bohomazów tworzył także w centrum Tarnowa.

- Policjanci na początku nie do końca wiedzieli z kim mają do czynienia. Trudno jest ustalić osobę, która chodzi nocą i coś maluje na elewacjach. Następne czynności, które były prowadzone przez kryminalnych z komisariatu Centrum pozwoliły na ustalenie, co może oznaczać, to co jest nanoszone na ściany. Później okazało się też, że łatwo było dotrzeć do mężczyzny, który chwalił się tymi literkami i cyferkami – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

- Był z nim przeprowadzony eksperyment procesowy. Wskazał dokładnie, które elewacje zostały zniszczone, ale dlaczego zostały zniszczone – nie do końca jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Po prostu chodził i mazał. W ten sposób się reklamował, chciał pokazać i zaakcentować swój byt w mieście - dodaje oficer prasowy.

 

Zawarte w 288 art. kodeksu karnego przestępstwo zniszczenia mienia, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

- Czy skorzysta z przywileju dobrego art. 335 kodeksu postępowania karnego? Zobaczymy. Prokurator na chwilę obecną będzie sprawdzał i ewentualnie wymierzał taką karę. Ale to i tak jeszcze połowa drogi. Dopiero o tym wszystkim będzie decydował tarnowski sąd, który taki ewentualny wyrok może zatwierdzić - wyjaśnia policja.

Mężczyzna musi się także liczyć z tym, że poniesie koszty usuwania napisów z elewacji.

Natalia Tryba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe