Pierwsi pracownicy tarnowskiego szpitala są już zaszczepieni

  • 28.12.2020, 16:16
  • Daria Kurczab
tar-2020-12-28-szpital-szczepienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie ruszyły szczepienia przeciw COVID-19. Do placówki dotarły pierwsze szczepionki. W niedzielę zaszczepionych zostało 5 pierwszych osób, wśród nich jest Dyrektor Szpitala Anna Czech.

W przypadku szczepionek, które są aktualnie dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Ci, którzy przyjęli właśnie pierwszą, kolejną otrzymają za 21 dni. Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Wszyscy, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19, otrzymują zaświadczenie. Każda osoba, która poddała się szczepieniu, przez kwadrans tuż po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepie

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jędruś
Jędruś 07.01.2021, 03:40
nie rok a pół roku, co 6 miesięcy ponowne szczepienie ;) Powiem tak jestem w grupie "0" , ale aktualnie podziękuję , zwolnię chętnie miejsce jakiejś celebrytce z tvn.......
Cisuwa
Cisuwa 29.12.2020, 09:34
Całe 5, no brawo. Tylko gówno z tej szczepionki, bo działa do roku. Szalenie jestem ciekaw, ile osób w Tarnowie i Polsce się zaszczepi.

Pozostałe