Rozmawiano o sytuacji epidemicznej w Tarnowie. "Jest bardzo źle" – komentowała radna Mierzejewska

  • 29.10.2020, 15:14
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-10-29-sytuacja-epidemiczna-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie na bieżąco stara się reagować na sytuację epidemiczną w mieście. Obecnie w szpitalu przebywa około 60 chorych na koronawirusa. Jak zapewnia dyrektor placówki, w lecznicy docelowo może powstać w sumie nawet około 90 łóżek covidowych. Jednak sprzęt to nie wszystko, w szpitalu potrzebny jest też personel. Na mocy uzgodnień z tarnowską PWSZ do pracy w szpitalu trafi 35 studentek pielęgniarstwa. Studentki będą zastępować pielęgniarki na oddziałach niecovidowych.

Deklarację wsparcia i pomocy w trakcie sesji wyraziła też radna Angelika Świtalska, która podkreśliła że w razie potrzeby jako wykształcona pielęgniarka zgłosi się do pracy. Mimo to brakuje lekarzy do pracy, tarnowski szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie nadal prosi chętnych medyków o zgłaszanie się do lecznicy.

W trakcie sesji podano też informacje o stanie zachorowań na COVID-19 w mieście. "Jest bardzo źle" - tak sytuację związaną z epidemią skomentowała radna Krystyna Mierzejewska, dyrektorka jednej z tarnowskich przychodni.

Przypomnijmy, że w szpitalu św. Łukasza hospitalizowanych jest około 100 osób chorych na koronawirusa.

W całej Małopolsce do szpitali z powodu COVID-19 trafiło już ponad 2 000 osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
~~Polak ~~
~~Polak ~~ 30.10.2020, 09:25
To w końcu jest 60 czy około 100 osób p.s. Tą Pani radna nie działa dobrze dla Tarnowa po co wogóle się Jej wypytujecie jak Ona nigdy nic nie wie a o wszystkim mówi 😉
W temacie
W temacie 30.10.2020, 11:11
Jeśli zadasz sobie trud przeczytania ze zrozumieniem to być może dotrze do Ciebie że w artykule jest mowa o dwóch Tarnowskich szpitalach. By Ci ułatwić: w jednym jest 100 chorych, w drugim kolejnych 60 pacjentów.
Henry
Henry 29.10.2020, 22:02
Z powodu 100 osób wyłączyliście cały szpital? To doprawdy wspaniałe posunięcie, na skutek którego umrze pewnie ze 400 nie doczekawszy się pomocy na czas. Brawo! Jestem pełen podziwu!
Tarnowianka
Tarnowianka 29.10.2020, 20:43
Zacznijcje leczyć na choroby które naprawdę zagrażają ich życiu!!!!

Pozostałe