Żabno. Odsłonięto tablicę pamięci zamordowanych w Katyniu

  • 17.09.2020, 15:58
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-17-zabno-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przy Dębie Katyńskim zasadzonym ku pamięci Porucznika Mieczysława Seweryna przy Szkole Podstawowej w Żabnie odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej. Znalazły się na niej nazwiska trzech żanbian, którzy trafili do sowieckiej niewoli i tam ponieśli śmierć. Wydarzenie, w trakcie którego uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę odbyło się 17 września, w 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę.

Tablica upamiętnia majora Mieczysława Kurkowskiego, porucznika Mieczysława Seweryna i plutonowego Kazimierza Pacanowskiego.

W trakcie obchodów poświęcono tablicę pamięci, były też kwiaty i okolicznościowe przemowy. W wydarzeniu udział wzięły rodziny pomordowanych, harcerze, przedstawiciele samorządu, mieszkańcy gminy oraz dzieci i młodzież szkolna. Uczniowie przygotowali program artystyczny nawiązujący do czasów II wojny światowej i mordu na polskiej inteligencji, którego dokonali sowieci.

W trakcie wydarzenia wręczono też medale dla zasłużonych mieszkańców gminy Żabno.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe