Kolejne 5 nowoczesnych autobusów MPK pojawiło się na tarnowskich ulicach

  • 29.06.2020, 14:45
  • Daria Kurczab
tar_2020-06-29_autobusy_5.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowski tabor MPK wzbogacił się o pięć nowoczesnych, ekologicznych autobusów zasilanych gazem CNG, które stanowią kolejny wkład w ekologię i podnoszą komfort podróżowania komunikacją miejską. Autobusy są wyposażone w szereg innowacyjnych systemów i udogodnień dla pasażerów.

Już teraz system informacji pasażerskiej został poszerzony o pierwszą w Polsce integrację MPK-ROWER MIEJSKI. Pasażerowie zbliżając się do stacji Tarnowskiego Roweru Miejskiego, otrzymają informacje o ilości dostępnych tam rowerów. Autobusy zbliżając się do przystanku, do którego zlokalizowana jest stacja rowerowa wysyła pytanie do serwera operatora systemu rowerowego i prezentuje na ekranie LCD ilość wolnych rowerów. Dodatkowo informacja o dostępności stacji rowerowej nadawana jest przez komunikat głosowy. To jedyny taki system w Europie. Drugim zaprezentowanym systemem jest informacja o przesiadkach. Dzięki niemu każdy pasażer dowie się o przesiadkach możliwych na kolejnym przystanku. Pasażer otrzymuje na ekranie LCD w każdym autobusie informacje o numerze linii, kierunku i czasie odjazdu innych autobusów, które przyjadą w ciągu 30 minut na przystanek do którego zmierza. Podobne systemy są użytkowane w kilku innych miastach, ale nie podają one zwykle ani kierunku ani czasu do odjazdu autobusów na przystankach.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe