Duże zainteresowanie adopcjami psów w tarnowskim Azylu

  • 02.06.2020, 12:49
  • Źródło: Azyl Tarnów
Duże zainteresowanie adopcjami psów w tarnowskim Azylu
W ostatnim czasie zasadniczo wzrosło zainteresowanie adopcjami psów w tarnowskim Azylu. Jak mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu, bywa, że obecnie w ciągu tygodnia adoptowanych jest nawet kilkanaście psów. – To cieszy tym bardziej, że są to w pełni świadome wybory – podkreśla.

Warto zaznaczyć, że w czasie największego zagrożenia koronawirusem adopcje przebiegały na poziomie 2-3 psów tygodniowo. Obecnie, oczywiście z zachowaniem wszelkiej staranności i procedur związany z koronawirusem, adopcje przebiegają sprawnie. W większości ludzie przyjeżdżają po konkretne zwierzaki, które wcześniej poznali podczas pobytu w Azylu lub zobaczyli na stronie internetowej. Ale mogą też poznawać psy na miejscu, tu dokonywać wyboru, wziąć zwierzaka na spacer lub na wybieg.

– Obostrzenia są takie, że na terenie Azylu nie może być więcej niż 10 osób jednocześnie, no i muszą być w maseczkach na twarzach – mówi Adrian Starzyk. – Pozostałe zasady są natomiast dokładnie takie, jak były zawsze.

Niestety, w związku z COVID-19 wciąż wstrzymane są spacery rekreacyjne z psami, a chętnych na taki sposób spędzania czasu jest sporo. – Ale to kwestia dni, będziemy informować, gdy tylko ponownie pojawi się możliwość spacerów z psami – mówi Starzyk.

Źródło: Azyl Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe