Tarnów. Gospodarka śmieciowa nadal nie zbilansowana. Miasto znów proponuje podwyżki

  • 29.05.2020, 12:07
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-28-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Tarnów nadal stoi przed dylematem jak naliczać opłaty za śmieci. Kwestia ta jest nierozwiązana, bo uchwała, którą podjęli radni w lutym trafiła pod lupę Regionalnej Izby Obrachunkowej. Po weryfikacji organu kontrolnego została ona całkowicie uchylona.

Warto zaznaczyć, że są dwie możliwości naliczania opłat za śmieci – albo tak jak dotychczas na podstawie złożonych przez mieszkańców deklaracji, albo opłatę należy uzależnić od ilości zużytej wody. Do tej drugiej opcji przychyla się urząd miasta, równocześnie ta metoda budzi wiele kontrowersji.

Przypomnijmy, że obecna stawka za odbiór posegregowanych śmieci to 18 zł od osoby. Teraz urząd proponuje albo podwyżkę o 10 zł, albo uzależnienie ceny od ilości zużytej wody.

Jak się okazuje nie tylko radni PiS nie popierają tego pomysłu. Przeciwna mu jest także radna Krystyna Mierzejewska z Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie z nami, zaznaczała ona, że wielu mieszkańców informuje ją, że to nie jest dobre rozwiązanie. Z kolei Zbigniew Kajpus z Koalicji Obywatelskiej uważa, że zaproponowane stawki przy metodzie naliczania opłat za śmieci od ilości zużytej wody, są za wysokie.

W sprawie naliczania opłat za śmieci mogą wypowiedzieć się też mieszkańcy. Dla nich przygotowano specjalną ankietę składającą się z dwóch pytań. Żeby wyrazić swoje zdanie wystarczy zaznaczyć, którą metodę popieramy i uzasadnić swoją odpowiedź. Link do ankiety znajduje się TUTAJ.

Warto dodać, że w sprawie ustalenia metody naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych oraz ceny za odbiór śmieci ma się odbyć sesja nadzwyczajna, zaplanowano ją na 4 czerwca.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 29.05.2020, 21:06
Same podwyżki w tym mieście a do tego jeszcze Kawa na wice, trzeba się będzie pakować :(

Pozostałe