Szpital w Brzesku ze wsparciem z Funduszu Sprawiedliwości

  • 21.05.2020, 16:29
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-21-fundusz-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne środki finansowe trafiają do Szpitala Powiatowego w Brzesku. Tym razem 400 tysięcy złotych przekazano w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości, czek dyrektorowi lecznicy wręczyła członkini zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech.

Za te pieniądze zakupione zostaną nowoczesne urządzenia pomagające w walce z koronawirusem. Są to automatyczny aparat do badań metodą PCR, służący do badań materiału genetycznego, sfinansowane zostaną też kardiomonitory, bronchofiberoskop oraz analizator parametrów krytycznych.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Brzesku otrzymał podobną pomoc od Grupy Azoty, która przekazała na rzecz lecznicy darowiznę w kwocie 400 tysięcy zł. Za te środki również ma zostać zakupiony sprzęt służący do walki z koronawirusem.

Przypomnijmy, ze brzeska lecznica w marcu stała się ogniskiem koronawirusa, wtedy COVID-19 wykryto u prawie 40 osób, zakażenia stwierdzono zarówno u personelu jak i u pacjentów szpitala. Na chwile obecną sytuacja jest już opanowana, większość zamkniętych oddziałów z powodu zakażenia SARS-CoV-2 została przywrócona do pracy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe