Afera w Żłobku Samorządowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Policja sprawdza czy doszło do mobbingu i niedopełnienia obowiązków w opiece nad dziećmi

  • 06.02.2020, 13:23
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-02-06-samorzadowy-zlobek-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niedopełnienie obowiązków i mobbing – dąbrowska policja sprawdza czy do takich przestępstw doszło w Żłobku Samorządowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszystko zaczęło się od wypadku dziecka w placówce, do którego doszło na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Tę sprawę zgłosiła matka, a bada ją komisariat w Szczucinie. Z kolei komenda w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi sprawę mającą wyjaśnić czy pracownice żłobka były mobbingowane przez kierowniczkę.

Po wypadku pracownice żłobka zaczęły formułować wobec kierowniczki zarzuty o mobbing. Sprawa trafiła też na sesję Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Próbowaliśmy uzyskać stanowisko kierowniczki żłobka w tych sprawach. Ta jednak odmówiła komentarza. Organem prowadzącym placówkę jest gmina. Jak udało nam się ustalić, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej zlecił kontrolę w placówce.

Dodajmy, że w żłobku pracuje kilkanaście osób. Placówka cieszy się popularnością, uczęszcza do niej maksymalna liczba dzieci.

Jaki będzie miała finał ta sprawa? Do tematu na pewno powrócimy.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 16.02.2020, 19:17
Skoro kierowniczka rozmawia z duchem świętym to musi być święta🤣. Ale to chyba raczej leczenie nieuniknione Do p. Kierownik skierowanie w razie chęci podjęcia leczenia wypisze lekarz rodzinny.
Cherubin
Cherubin 17.02.2020, 00:05
Duchy duchami ale kierowniczka jak była tak jest... Z duchami (nie wiadomo czy nie z tymi złymi) mają kontakt w białym domku. Oficjalnie inspekcja pracy nie skończyła jeszcze kontroli. Z seansu spirytualiztycznego wyszlo im już 2 tygodnie temu, że większych nieprawidłowości nie stwierdzą... Nawet w gazecie to obwieścili.
Do Dąbrowy pilnie proszony jest Duch, który odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi...
Inspekcja
Inspekcja 17.02.2020, 10:23
Hahaha. Żałosne. Jakie kontrole? Nie bylo żadnych kontroli nawet mówią o tym pracownicy co pisma nie podpisywali. Ani kontroli ani niczego. Jaka była patologia taka jest a kierowniczka msci się na obecnych pracownikach. Każdy ma wgląd z pracowników w dokumenty i to jeszcze się tym chwali do osób trzecich. A pracownicy opowiadają kto co ma pokończone bo mają wgląd w akta. Dla mnie to porażka żłobek i cały ten burdel.
Aśka
Aśka 14.02.2020, 21:42
Do Ewelinka. Cóż z tego, że kierowniczka ma studia pedagogiczne jak do niczego się nie naddaje.
Ziom
Ziom 14.02.2020, 23:17
Kierowniczka ma studia zrobione w Kielcach pewno.
Laska
Laska 15.02.2020, 00:01
Sądząc po jej natchnionych wypowiedziach to musiała skończyć zielarstwo i terapię roślinną w Holandii.
Ewelinka
Ewelinka 14.02.2020, 17:58
Czemu opiekunki nie mają skończonych studiów pedagogicznych tylko są po kursie w żaku? Przecież one nie są przygotowane w żaden sposób do pracy z takimi maluszkami.
Wiesiek
Wiesiek 12.02.2020, 10:15
Proponuję żeby dziećmi zajął się Grom na jedno dziecko dwóch oficerów a żłobki powinny należeć pod MSWiA. Różne rzeczy słyszałem widziałem ale tu czytam że z dzieckiem była masakra to jak uratowali to dziecko czy one nadal jest hospitalizowane co było bezpośrednim zagrożeniem życia?
Aktywna
Aktywna 12.02.2020, 10:12
Do przerażonej. Prawda w oczy kole. No niestety jeszcze więcej dziadostwa niech wyjdzie jak burmistrz i Pani kierownik chowają wszystko pod dywan.
Robert
Robert 12.02.2020, 09:57
Do przerażonej. Ma p. Troche racji ale o jakich poufnych informacjach p. Mówi. Mobing w żobku przez kilka lat był -poufny, naduzycia kierowniczki -zastrzeżone przez poufne, zgładzanie rodzicom iformacji o dziecisch i ich doleglieościsch-tajne. Najwyższy cas aby zacząć o tym mówić, pisać wszystko odtajnić i zrobić w koń u porządek z kierowniczką i całym tym bajzkem, który uchodowała .
...
... 12.02.2020, 10:12
Prosze Pana, ja nie mówię o tym co wiem z gazet i mediów, a tym co czytam z tych komentarzy.. Niech Pan zobaczy, co tam się pisze.. I to słownictwo... Pan tutaj pisze w sposób kulturalny, a proszę spojrzeć na komentarze poniżej. Czy my jesteśmy od tego by osądzić? ? Jeszcze raz podkreślam, dopuki nie ma wyroku, jedna i druga strona są w domniemaniu niewinności.. Instytucje są od rozwiązywania sporu, a nie Internet..
Przerażona
Przerażona 12.02.2020, 09:27
Proszę Państwa ! Stop hejtowi w sieci ! Każdy tutaj sędzia i wygłasza swoje mowy. Nie pojmuję również czemu tutaj docierają do nas komentarze o sytuacjach, jakie nie byly podawane w prasie , mediach ?? Skąd takie rzeczy wiecie ?? Nagana ?? Przecież to dane poufne... I słownictwo... Nie można napisać wypowiedzi bez przekleństw?? Blagam Was ! Przestańcie siać zamęt i wrogość w Internecie... Pamiętajcie nic w sieci nie ginie... Jeszcze jedno, skoro zgłoszone do prokuratury, policji , odpowiednich instytucji to dajcie im zająć się sprawą od tego są, a nie Wy tutaj w Sieci. Z punkt widzenia prawa do puki nie ma wyroku, za równo oskarżony jak i skarżący wedle prawa są w domniemaniu niewinności, a wy tu już wyrokujecie.. Opanujcie się...
Tajne przez poufne
Tajne przez poufne 12.02.2020, 12:02
Poufny to jest plan łodzi podwodnej. Jeśli ktoś ci wręcza decyzję administracyjną, a tym były te kary porządkowe za rzekome przekroczenia pracownic to maja one prawo upublicznić je gdzie tylko chcą. Ten dokument jest ich wlasnoscią. z tego co pamiętam to zlobki nie stosują klauzul tajności. Ale jeśli chcesz nadal bronić "poufności" to postaw kolczatkę przed granicami miasta aby Sprawa Dla Reportera nie wjechała do Dąbrowy i nie upubliczniła tych sekretów. A jeszcze lepiej będzie gdy zamilkniesz. Temat dotyczy krzywdy dziecka i pracowników, którzy są poniżani a ty wyskakujesz z poufnością!
Ziomek
Ziomek 12.02.2020, 09:07
Kierowniczka i jej rodzina nie ma wstydu jak można być tak zepsutym człowiekiem do szpiku kości. Nikt nie pozwoli sobie aby dalej tak było. Nie podpisując pisma na nią i tak nie jest w zlobku łatwo. Traktuje wszystkich jak powietrze. Zrobiła się bardzo agresywna wręczając niektórym osobom przy innych osobach upomnienia. Żal mi pani kierownik jak się upokarza tym co robi dalej. Potrafi być jak Hitler czy Bin Laden jeśli jej ktoś się sprzeciwi niszczy każdego.
...
... 12.02.2020, 08:22
Do bin ladena. Jak pan g...o wie to nich się pan nie wypowiada. Nieżycze panu żeby to pana dziecko spotkało. To nie była tylko rozcięta warga to była masajra, wiem bo znam rodzine.
Bin Laden
Bin Laden 11.02.2020, 23:41
Słyszałem że w Meksyku dziecko się przewróciło w żłobku i matka złożyła skargę do Putina więc ma być 3 wojna światowa bo to już za daleko zaszło żłobki z całej Polski zgłaszają podobne skarki podobno gdzie dziecko wybiło zęba Irak już szykuje bombę atomowa...
Mateusz
Mateusz 11.02.2020, 22:32
Do james bond. O ABW nic mi nie wiadomo ale jak i oni się tym zajeli to gorzej nie będzie. A tak poważnie to zobaczysz nie długo i zobaczymy kto z kogo się będzie śmiał.😆
James Bond
James Bond 11.02.2020, 21:42
Mateuszu na mieście mówią, że sprawą żłobka w DT zajęło się również ABW i Mosad 😳😂,a podobno Tramp też coś mówił w Białym Domu. Będzie afera międzynarodowa. 😂Agent Jej Królewskiej Mości Ci to mówi.
Jest super, jest super więc o co ci chodzi
Jest super, jest super więc o co ci chodzi 11.02.2020, 22:25
Jamesie Bondzie. Tydzień temu przeczytałem w TEMI, że sprawa już prawie zamknięta. Pierwszy Sekretarz pisał, że wysłali do żłobka kontrolę i ona nie wykazała większych niedociągnięć. Nikt z zewnątrz nie musi kontrolować Dąbrowy. Mamy sprawnie działające organy ścigania a kontrole wysyłane przez burmistrza są zawsze, ale to zawsze, super obiektywne! Taki żarcik :)
Marta
Marta 11.02.2020, 18:32
To grubo, ta kobieta chyba oszalała, powiat dąbrowski ostatnio nagłośniony. Afera z zabójstwami w szczucinie a teraz żłobek. Najwyższy czas aby ktoś wyżej się za to zavral skoro Burmistrz to zlewa. Jestem za. Winnych należy ukarać .
Mateusz
Mateusz 11.02.2020, 18:10
Kierowniczka żłobka rozpoczęła drugi etap zemsty nad opiekunkami kilka z nich otrzymało nagane, teraz będzie czychać żeby dać drugą nagane i tym samym zwolnić z pracy. Sprawa została zgłoszona do rzecznika praw pracownika, prokuratury . Burmistrz ma to gdzies ale pani Jaworowicz zajęła się to sprawą i jest w trakcie realizacji programu. Sprawą zajął się równiez p. Minister Ziobro . Pan burmistrz również będzie miał sprawę karną za bezczynnośc i niepowiadomienie organów ścigania o przestępstwie, o którym się dowiedział.
Inzynier
Inzynier 11.02.2020, 22:56
Najwyzsza pora aby wzięli się za żłobek. A Pani kierownik czuje się bezkarna. Nie mówiąc ile lewych papierów wystawiła i są na to świadkowie a nawet dokumenty gdzie czarno na białym jest podpisana. Nie znając prawa pracy, człowiek na kierowniczym stanowisku jest nikim. Niszczyła psychicznie wszystkich po kolei mogą to powiedzieć osoby które tam nie pracują a jest ich z 20. Wszyscy byli źli dla pani kierownik dziwnym trafem ona jest najlepsza. Najwyższa pora aby zajmowała się dziećmi a nie udawała, że siedzi w papierach. Albo że idzie do burmistrza a siedzi się u fryzjera. Ile było rodziców którzy się zdenerwowali i postawić chcieli na swoim chodzi o jedzenie gdzie spalone zupy przyjeżdżały z cateringu znanej w dąbrowie restauracj_ cristal park. Albo spalone albo było tego tak mało że dzieciom mało co zostało. Nie mówiąc od samego początku istnienia Żłobka ile było już kuchni które gotowały dla Żłobka. A teraz restauracja u Braci ma dla dzieci gotować. Przecież tam gotują bardzo tłusto i nie zdrowo. To nie jest jedzenie dla dzieci, dziecko ma mieć lekkie potrawy a nie takie jak podaje ta restauracja może i dobre są jedzenia ale nie dla takich malutkich dzieciatek. Rodzice zastanówcie się nad tym. Po drugie ile takie dzieciątko zje zapewne nie za kwotę 8-10 zł. Żenada. Jestem też zainteresowany tym jak będzie się tłumaczyła pani kierownik z tego że od samego początku istnienia Żłobka na godzinę 6 była tylko jedna opiekunka i to było aż do 2017r, gdzie jeśli by się coś stało któremus dziecku albo opiekunce nie ma żadnego ratunku. Dla mnie to jest porażka.
Als
Als 09.02.2020, 22:50
Ja miałam tam dziecko przez rok p. Kierownik nie przypadła mi do gustu z gemby widać, że to zły "człowiek" ale dziewczyny -opiekunki widać było ,że to dobre ludzie moim zdaniem z sercem podchodziły do dzieciatek. Nie miałam większych uwag -choć moje dziecko zawsze bylo bardzo głodne, gdy je zabierałam ze żłobka ale teraz już mam odpowiedź dlaczego tak było poprostu biedne dzieciątka obżerane były przez męża kierowniczki. To poprostu nic innego jak zlodziejstwo.
USA
USA 09.02.2020, 22:50
Australia! Australia! Australia!
Ktoś
Ktoś 09.02.2020, 21:24
Widać że większość komentarzy nakrecają i lajkują osoby które wypowiedziały się w wywiadzie. Wam już dziękujemy.
Znajoma
Znajoma 10.02.2020, 22:47
Chyba sobie żartujesz. Dopiero teraz będą się wszyscy pracownicy byli wypowiadać na temat Żłobka.
Rodzic
Rodzic 09.02.2020, 17:51
Dzisiaj, 17:32 Jan-Znam prawdę i wiem co piszę lepiej niż Ci się wydaje.
Jan
Jan 09.02.2020, 17:32
Do " rodzic" przestań pie....yc bo to co piszesz to sterta bzdur, piszesz jak byś wszystko wiedziała a wiesz g..no, więc zaprzestań pisania bzdur a najlepiej zamilcz i zatrundnij sie pod twoją wspaniałą kierowniczką i zobaczymy jak długo wytrzymasz 😖
Ktoś taki jak ty.
Ktoś taki jak ty. 09.02.2020, 21:06
Święte słowa. Pani kierownik zastraszała pracowników i do tej pory to robi. Chwała panie że już tam nie pracuje i mam nowa panią kierownik która sercem oddaje się każdemu. W zlobku od samego początku kierowniczka i jej rodzina robiła problemy. Albo przyprowadzała wnuczki które nigdy nie były zapisane do Żłobka albo mąż wpadywal na obiadki i chodził po salach. Usługiwano im jakby byli pracownikami. Jedzenie zanosić trzeba było do gabinetu pani kierownik bo sama nie raczyła ruszyć się. Jeśli chodzi o jedzenie to szukała już wszędzie i gdzie nos wcisnęła to zawsze miała problemy, nie mówiąc że małe dziecko za obecną kwotę nie zje tyle no ale resztę bierze Pani kierownik w termosach do domu . A rodzice jej wieża w głupie jej usmieszki jaka to ona wspaniała. A później śmieje się to pracowników i opowiada jacy rodzice są. Jeszcze pasowałoby wezwać kilkunastu rodziców na sesję żeby powiedzieli jak byli traktowani przez wielka panią kierownik. Dziwnym trafem gdy jest sesja rady to burmistrz ucieka czyżby łączyła go jakas zażyłość z panią kierownik. Pasowałoby zobaczyć w kamery od samego początku istnienia Żłobka to by nie mówił nikt że przeprowadzają kontrolę bo jak to się mówi ręka rękę myje. Ciekawi mnie czemu wielka Pani nie stanie przed kamerami i nie powie prawdy. Jak to mówią kłamstwo ma krótkie nogi.
Rodzic
Rodzic 09.02.2020, 15:09
Kiedy ktoś w końcu ujawni nazwiska tych pań które tak strasznie żalą się w mediach na rzekomo zła sytuację w żłobku,wtedy poznamy całą prawdę o nich.Będzie wiadomo kto od samego początku pracuje w tej placówce i kto sam przyczynił się do wielu problemów.Są to dwie osoby o których nie mam dobrego zdania i taką opinię ma też wielu rodziców których dzieci uczęszczały do żłobka.Ciekawe dlaczego odchodzą ze żłobka dobre opiekunki ,a one wciąż są,układy,znajomości ?
Najlepiej jest anonimowo oczerniać kierownika i koleżanki z pracy które wkładają całe serce w opiekę nad dziećmi,a same to co takie "święte" i bez winy.Ciekawe czym się kierują i jaki mają cel,bo na pewno nie dobro dzieci i żłobka.
Przystojniak
Przystojniak 09.02.2020, 21:21
No właśnie dziwnym trafem masz rację czemu umowy dostają osoby które są spokrewnione z burmistrzem i kierowniczka. Zresztą same się tym chwała jakie to mają one znajomości i dlatego mają umowy na stałe. Ja bym na sekundę dziecka nie zostawiła z paniami które tylko maja jakieś papierki z zaka bo tylko to ukończyły.

Pozostałe