Charzewice. Uczcili pamięć poległych żołnierzy

  • 21.10.2019, 16:09 (aktualizacja 21.10.2019, 19:02)
  • Wioletta Zarębska
Charzewice. Uczcili pamięć poległych żołnierzy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Charzewice, a dokładnie miejsce zwane Czarnym Lasem. To tu 105 lat temu, na początku I wojny światowej, miała miejsce krwawa batalia na białą broń między wojskami austro-węgierskimi i rosyjskimi. Obecnie mieści się tu cmentarz, na którym spoczywają też polscy żołnierze. Od ponad 25 lat w tym miejscu odbywają się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

W uroczystościach, nabożeństwie i mszy świętej na Cmentarzu Wojennym nr 290 od lat bierze udział wielu mieszkańców Charzewic i okolicznych miejscowości.

Inicjatorem pierwszych obchodów upamiętniających poległych żołnierzy byli: proboszcz parafii w Domosławicach ks. Michał Kapturkiewicz oraz wójt Zakliczyna - Stanisław Chrobak. Dziś organizuje je syn ówczesnego wójta Stanisława Chrobaka - burmistrz Dawid Chrobak wraz z obecnym proboszczem parafii w Domosławicach ks. Markiem Kądziołką oraz mieszkańcami Charzewic, Faliszewic i Gwoźdźca.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe