Najbardziej pechowa inwestycja w Tarnowie? Wykonawca naprawia usterki

  • 18.10.2019, 10:43
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-18-jaskolkamoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Początkowo mówiło się o ponad 600 usterkach, które zauważyli tarnowscy urzędnicy po zakończeniu przebudowy dawnej hali "Jaskółka". Miały one zostać naprawione do końca tego tygodnia.. Na dziś (piątek) zaplanowano przegląd obiektu i sprawdzenie czy wykonawca usunął wszystkie defekty.

Przebudowa dawnej hali "Jaskółka" wydaje się być wyjątkowo pechową inwestycją, która od początku wywołuje wiele dyskusji. Przypomnijmy, że miasto zdecydowało się rozpocząć tę przebudowę mimo, iż nie uzyskało żadnego zewnętrznego dofinansowania. Później okazało się, że w trakcie prac przy montażu dachu jego konstrukcja zwichrowała się i trzeba było ją zdemontować i po instalować od nowa. To sprawiło, że wykonawca miał spore opóźnienie, za co musiał płacić karę. Z powodu przedłużania się budowy sprawa trafiła również do sądu. Przypomnijmy, że początkowo zakładano że Arena Jaskółka Tarnów będzie gotowa na grudzień ubiegłego roku. Prezydent Roman Ciepiela zapewnia, że w grudniu bieżącego roku już na pewno powinny odbyć się na niej pierwsze wydarzenia.

Dodajmy, że za niemal roczne opóźnienie z oddaniem przez wykonawcę obiektu, miasto naliczyło karę w wysokości prawie 9 mln złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ah
Ah 20.10.2019, 09:34
"Na pewno powinny odbyć się pierwsze wydarzenia" - cóż za sztuka dyplomacji ;-)

Pozostałe