Tarnów. Inauguracja roku akademickiego z konfliktem w tle. Rada Uczelni chce ministerialnej kontroli w PWSZ, rektor odpowiada: Na pewno nie chodzi o dobro uczelni

  • 09.10.2019, 16:21
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-09-pwsz-konfliktmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W murach tarnowskiej PWSZ znów zabrzmiał "Gaudeamus Igitur", tym samym w dniu 9 października studenci zainaugurowali nowy rok akademicki. Na największej tarnowskiej uczeni studiować będzie około 4 tysięcy studentów, w tym 1,5 tysiąca na pierwszym roku.

I choć to powinien być radosny dzień, rektor uczelni może mieć powody do zmartwień. W przeddzień inauguracji roku akademickiego do mediów trafiło oświadczenie Rady Uczelni PWSZ, w którym czytamy, że organ ten wystosował wniosek do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z prośbą o pilną kontrolę w uczelni. W piśmie pojawiły się zarzuty wobec rektora PWSZ.

- Takie zachowanie Rady Uczelni to działanie na jej szkodę – odpowiada rektor PWSZ prof. Jadwiga Laska i dodaje: - to jakaś gra.

Pojawiają się głosy, że może chodzić o zbliżające się wybory rektora PWSZ, które mają się odbyć wiosną przyszłego roku.

Warto dodać, że Rada Uczelni PWSZ to nowy organ powołany do życia w tym roku. W zasiada w niej 7 osób, 3 z uczeni 3 z zewnątrz oraz przewodnicząca samorządu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe