Dąbrowa Tarnowska. Koncert "Habemus Papam! – Pamięć i tożsamość”

  • 07.10.2019, 14:41 (aktualizacja 07.10.2019, 14:46)
  • Natalia Tryba
tar-2019-10-07_dt_koncertgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pięć instytucji kultury z terenu trzech gmin: Dąbrowy Tarnowskiej (Dąbrowski Dom Kultury), Radłowa (Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa) i Żabna (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury) rozpoczyna realizację zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką” w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wystąpili artyści związani z Agencją „Impressja”: Paweł Łukasik (altówka), Katarzyna Guran (sopran), Joanna Błażej-Łukasik (fortepian/słowo wiążące, menager zespołu), Marta Rychlik-Stanula (skrzypce), Artur Łukasik (kontrabas).

"Habemus Papam! – Pamięć i tożsamość” wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie recital, łączący muzykę z poezją K.Wojtyły, Ks.J.Twardowskiego, K.Wierzyńskiego i innych. Poezja i muzyka pięknie dopełniają się, wzajemnie tworząc niepowtarzalny koncert, który porusza do głębi serce każdego słuchacza. Zarówno zawarta w programie muzyka, jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja w doborze środków.  Utwory poetyckie w całości spotkania przeplatane są muzyką, która jest pieczołowicie dobrana tak, ażeby charakterem i odpowiednim natężeniem przekazu dopełnić treści czytanego wcześniej wiersza.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe