Tłumy na Dożynkach Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze

  • 12.08.2019, 16:36 (aktualizacja 12.08.2019, 20:05)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-12-dozynki0gminy-tarnowcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tradycyjnie, ludowo i muzycznie – tak było podczas tegorocznych Dożynek Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze. Jak co roku, święto plonów rozpoczęło się Mszą Świętą, by później nadszedł czas na uroczystości dożynkowe. W ten sposób dziękowano rolnikom, za trud pracy w polu.

Święto plonów to dobry sposób na przypomnienie dawnych tradycji. W tym roku zadbało o to Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej, które przygotowało i zaprezentowało obrzęd dożynkowy.

W trakcie każdych dożynek ważną funkcję sprawują ich starostowie. W tym roku byli to: Maria Potempa z Woli Rzędzińskiej i Marcin Leśniak ze Zbylitowskiej Góry. Starostowie dożynek uroczyście przekazali chleb dożynkowy gospodarzowi uroczystości – Wójtowi Gminy Tarnów.

W tym roku, na Dożynkach Gminy Tarnów zaprezentowano kilkanaście wieńców – w konkursie na najpiękniejszą koronę dożynkową wygrał wieniec z miejscowości Poręba Radlna, drugie miejsce zajął wieniec z miejscowości Jodłówka-Wałki, a trzecie z Łękawki.

Dodajmy, że w trakcie wydarzenia można było skosztować wiele tradycyjnych przysmaków. O żołądki uczestników imprezy zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Tarnów. Oprócz uczty dla ciała, była też ta muzyczna – najpierw na scenie wystąpił zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, a później zagrały Baciary. Gwiazdą wieczoru była Margaret.

Dodajmy, że na tegoroczne Dożynki Gminy Tarnów przyciągnęły prawdziwe tłumy, które zapełniły stadion w Zbylitowskiej Górze po same brzegi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Całość wydarzenia - Dożynki Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe