Jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  • 23.05.2019, 16:23
  • Maciej Uszko
tar-2019-05-23-wyboryconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już w najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Tarnowianie i mieszkańcy regionu głosować będą na kandydatów z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Udział w wyborach może wziąć każdy kto ukończył 18 rok życia i posiada ważny dowód osobisty lub paszport. Obywatel, który w niedzielę nawiedzi lokal wyborczy otrzyma jedną kartę do głosowania.

Mieszkańcy Tarnowa i regionu na swojej karcie wyborczej znajdą przedstawicieli ośmiu komitetów: Konfederacji, Wiosny, Koalicji Europejskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy Razem oraz Koalicji Polexit. Na listach każdego z komitetów znajduje się dziesięciu kandydatów. Głos oddać możemy tylko na jednego kandydata z jednej listy. Lokale wyborcze czynne będą od 7 do 21.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe