Ciężkowice: Dzikie Smaki w szkole u mistrza Paderewskiego

  • 07.03.2019, 17:38 (aktualizacja 07.03.2019, 18:12)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-03-07-ciezkowicemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gulasz z sarniny po myśliwsku był przewodnim tematem prestiżowego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. Udział w nim wzięli reprezentanci 12 placówek z terenu całej Małopolski. Zadanie, przed którym stanęli przyszli kucharze nie było proste, bo sarninę trzeba umieć przyrządzić, tak by była smaczna.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli zmieścić się w regulaminowym czasie a zarazem sprawić by danie otrzymało jak najwyższą ocenę, dlatego prześcigali się w pomysłach na przyrządzenie dziczyzny. Ważne jest też to, że młodzież swoje posiłki przygotowała pod okiem szefów kuchni specjalizujących się w staropolskich przepisach.

W szkole w Ciężkowicach w tym roku odbyła się już piąta edycja konkursu kulinarnego "Dzikie smaki". Ma on za zadanie przybliżanie uczniom klas gastronomicznych kuchni staropolskiej ze szczególnym naciskiem na dziczyznę.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe