Szkoła w Łękawce ma patrona, został nim bł. ks. Jerzy Popiełuszko

  • 15.10.2018, 16:22 (aktualizacja 17.10.2018, 20:06)
  • Wioletta Zarębska
Szkoła w Łękawce ma patrona, został nim bł. ks. Jerzy Popiełuszko
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko od dziś patronuje szkole podstawowej w Łękawce. Z okazji uroczystości nadania imienia odbyła się msza święta, później przyszedł czas na część oficjalną, podczas której szkoła zyskała również sztandar. Uroczystości zakończyły się przedstawieniem przygotowanym przez całą lokalną społeczność.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że ks. Jerzy Popiełuszko był kapelanem warszawskiej "Solidarności" i obrońcą praw człowieka w PRL-u. Został zamordowany przez funkcjonariuszy SB w październiku 1984 roku. Kościół uznał go męczennikiem i ogłosił błogosławionym. Pośmiertnie odznaczono go Orderem Orła Białego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe