Niebawem otwarcie obwodnicy Tuchowa! "Trwają tam teraz prace porządkowe"

  • 27.05.2022, 13:15
  • Gabriela Kudła
niebawem-otwarcie-obwodnicy-tuchowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budowa obwodnicy Tuchowa jest już na finiszu. Ta długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która pierwotnie miała zostać zakończona końcem 2021 będzie włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 977. Zadaniem nowej drogi jest przede wszystkim odciążenie ścisłego centrum Tuchowa. Dzięki wyprowadzeniu poza miasto ruchu samochodów ciężarowych znacznie zminimalizuje się tam hałas i ilość spalin.

 - Obwodnica Tuchowa jest już na ukończeniu. Trwają tam teraz prace porządkowe. Na początku wakacji planujemy oddanie jej do użytkowania. Problemy były spowodowane deszczami, które wystąpiły i stąd też te opóźnienia - mówiła Agnieszka Ćwiertniewicz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Obwodnicę Tuchowa buduje Samorząd Województwa Małopolskiego.  Inwestycja rozpoczyna się przy ulicy Ryglickiej w Tuchowie, a kończy w Dąbrówce Tuchowskiej. 

- W ramach inwestycji została wykonana obwodnica o około 2,7 km. po wschodniej stronie miejscowości. W zakres inwestycji wchodziło wykonanie trzech rond, na początku, na końcu i na skrzyżowaniu z drogą powiatową 1385k, oraz wykonanie trzech obiektów mostych nad rzeką Biała i ulicą Kolejową nad PKP i nad ulicą Polną - dodała Agnieszka Ćwiertniewicz. 

Dodajmy, że niespełna trzykilometrowa inwestycja, której budowa rozpoczęła się dwa lata temu, kosztuje prawie 60 milionów złotych.  Fundusze na budowę obwodnicy pochodzą ze środków unijnych, budżetu województwa małopolskiego oraz gminy Tuchów. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe