Strażacy ochotnicy i panie z KGW pięknie obsadzili teren przy powstającym Domu Kultury w Łękawce

  • 11.05.2022, 22:12
  • UG Tarnów
Strażacy ochotnicy i panie z KGW pięknie obsadzili teren przy powstającym…

O tym, że połączenie sił grup lokalnych w danym sołectwie może przynieść piękne efekty, świadczy praca strażaków z OSP Łękawka oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Kalina” w Łękawce. Dzięki ich inicjatywie teren przy altanie i nowo powstającym Domu Kultury jest pięknie ukwiecony, własnymi siłami zadbali o to, by ozdobić skarpę kwiatami i krzewami. Natomiast koszt zakupu roślin pokryła gmina Tarnów.
Najpierw odbywały się prace przygotowawcze, następnie zasadzenia. Mieszkańcy zasadzili już m.in. azalie, berberysy, jałowce, floksy czy tuje, przed nimi jeszcze dosadzenie lawendy. Codziennie też we własnym gronie angażują się w podlewanie roślin czy wszelkie prace pielęgnacyjne.  
Inicjatywa ta jest wzorem zaangażowania i pracy grup lokalnych na rzecz całego sołectwa, to także cenna współpraca między gminą a przedstawicielami danej miejscowości. - Tak jak powstający Dom Kultury w Łękawce ma służyć tamtejszej społeczności, tak teraz ta społeczność pomaga w tworzeniu pięknego wizerunku ich sołectwa – mówi wójt gminy Grzegorz Kozioł.

UG Tarnów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe