69-latka z Bochni w wyniku internetowego oszustwa straciła prawie 100 tysięcy złotych

  • 11.05.2022, 21:54 (aktualizacja 11.05.2022, 21:55)
  • KWP Kraków
69-latka z Bochni w wyniku internetowego oszustwa straciła prawie 100…
Internetowa reklama stała się dla 69-latki z Bochni bodźcem do inwestowania i zarabiania pieniędzy. „Kliknięcie” w komunikat i uzupełnienie podstawowych danych ruszyło machinę, która jednak pozwoliła na zyskanie dużych pieniędzy…oszustom. Kobieta straciła prawie 100 tysięcy złotych.

„Szybki zarobek bez wychodzenia z domu”. Otwarcie tego jednozdaniowego hasła, które wyświetliło się w przeglądarce internetowej smartfonu 69-latki z Bochni, miało stać się dla niej pierwszym krokiem w celu zarobienia dużych pieniędzy. Zainteresowana ofertą kobieta „kliknęła” w reklamę i zapoznała się z podstawowymi informacjami o inwestycji. Mieszkanka Bochni zwróciła również uwagę na zastane tam komentarze - w większości pozytywne, jednak także te ostrzegające przed oszustwem. Mimo ostrzeżeń, 69-latka wypełniła ankietę, w której podała m.in. swój numer telefonu, jak również wpłaciła pierwszą ratę na tzw. fundusz rozwoju. Po kilku dniach na podany w ankiecie numer telefonu zadzwonił mężczyzna, z którym miała współpracować. W trakcie kilku rozmów, kobieta otrzymywała od niego wiele informacji związanych z możliwościami zarobku, a także jedno ważne zadanie, którym było zainstalowanie w swoim smartfonie programu wskazanego przez rozmówcę. Nie wiedziała, że program ten docelowo pozwala oszustom na podgląd ekranu urządzenia na którym jest zainstalowany, a co za tym idzie dostęp do bankowości internetowej i danych logowania użytkownika. Kiedy oszuści osiągnęli ten cel, zaciągnęli na kobietę dwa kredyty. Pierwszy na prawie 56 tysięcy złotych a drugi na 45 tysięcy złotych. Trzecia próba została zablokowana przez bank. Z sumy tych dwóch kredytów, udało im się przelać z konta kobiety prawie 100 tysięcy złotych, po czym już więcej nie skontaktowali się z 69-latką, która została z długiem do spłacenia. 

KWP Kraków

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe