Powiat Tarnowski wspiera rodziny zastępcze

  • 05.05.2022, 15:49
  • Wioletta Zarębska
powiat-tarnowski-wspiera-rodziny-zastepcze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Więcej środków dla rodzin zastępczych zawodowych, które pełnią funkcję pogotowia rodzinnego. Radni Powiatu Tarnowskiego przegłosowali podwyżkę w wysokości 100 złotych.

- Z 3,4 tysiąca złotych, na 3,5 tysiąca złotych podnosimy i to jest kwota, na którą na dzień dzisiejszy możemy sobie pozwolić. Chodzi o rodziny, które w tej chwili zwróciły się do nas o pewną kwotę, te rodziny, które świadczą opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi -to jest ta grupa rodzin, dla których podnosimy - wyjaśniał Jacek Hudyma, wicestarosta powiatu tarnowskiego.

- To jest zawsze tak, że te rodziny prowadzą bardzo szeroką działalność dotyczącą dzieci, które u nich przebywają i tych pieniędzy nie ma co ukrywać jest wciąż mało, koszty życia, koszty utrzymania każdego człowieka, mieszkańca czy też dziecka tym bardziej wzrastają i my tak systematycznie tę kwotę podnosimy, na tyle i jest wynoszą możliwości powiatu i samorządu powiatu - dodawał Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. 

Równocześnie wicestarosta tarnowski informuje, że w jest szansa na to, że rząd podniesie kwotę wynagrodzenia dla rodzin zastępczych.

- Ustawowo zostanie zwiększona kwota, która będzie w późniejszym terminie zostanie podniesiona zgodnie z rozporządzeniem ministra polityki społecznej i pracy. Tu jest to o tyle ważne, że też cały czas trwają prace nad nową ustawą dotyczącą choćby pieczy zastępczej, placówek opiekuńczo-wychowawczych – informował wicestarosta Jacek Hudyma. 

Z kolei z podwyżki, którą uchwalono na ostatniej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego skorzysta kilka rodzin zastępczych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe