Coraz bliżej zakończenia prac przy budowie obwodnicy Tuchowa

  • 28.03.2022, 15:41
  • Wioletta Zarębska
coraz-blizej-zakonczenia-prac-przy-budowie-obwodnicy-tuchowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeszcze przez około tydzień kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, które wynikają z budowy obwodnicy Tuchowa. Obecnie zmieniono organizację ruchu przy ul. Ryglickiej, częściowo jest ona zamknięta.

- Na ulicy Ryglickiej została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Kładziona jest tam warstwa wiążąca. Kolejne utrudnienia, które wystąpią na tej ulicy będą w kwietniu. Tutaj nie mogę jeszcze podać dokładnej daty kiedy będzie kładziona warstwa ścieralna - tłumaczyła Agnieszka Ćwiertniewicz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. 

W związku z zamknięciem ul. Ryglickiej wyznaczono objazdy.

Zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy Tuchowa oceniane jest na około 90 %. - Do zakończenia robót na obwodnicy Tuchowa zostało nam oznakowanie poziome, pionowe, dokończenie warstwy ścieralnej i roboty wykończeniowe - dodawała Agnieszka Ćwiertniewicz. 

Przypomnijmy, że pierwotnie planowano, że budowa obwodnicy Tuchowa zostanie zakończona końcem ubiegłego roku. Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Wojewódzkich termin uległ zmianie z powodu obfitych opadów deszczu oraz wystąpienia Białej z koryta rzeki. Takie zdarzenia miały miejsce we wrześniu 2021 roku. W ramach budowy obwodnicy Tuchowa - zostały wykonane trzy obiekty mostowe, wykonana konstrukcja nawierzchni o długości obwodnicy oraz nasypy drogowe - dodawała rzeczniczka Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. 

Pozostałe niezbędne prace zostaną wykonane w najbliższym czasie. Planowany termin oddania do użytku inwestycji to II kwartał tego roku.

Przypomnijmy, że zadaniem obwodnicy jest odciążenie centrum Tuchowa i wyprowadzenie poza miasto ruchu ciężkiego, a przez to zmniejszenie hałasu i poprawa bezpieczeństwa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe