Trwa budowa łącznika wierzchosławickiego, w jego ciągu powstanie drugi most na Dunajcu

  • 11.01.2022, 12:36
  • Wioletta Zarębska
trwa-budowa-lacznika-wierzchoslawickiego-w-jego-ciagu-powstanie-drugi-most-na-dunajcu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają prace związane z budową nowego łącznika wierzchosławickiego. Inwestycja według planów ma być gotowa w czerwcu przyszłego roku. Budowana droga skomunikować autostradę A4 z Tarnowem i Strefą Aktywności Gospodarczej odciążając lokalne drogi. Obecnie prace są na początkowym etapie.

- Przeprowadzone zostało odhumosowanie, wycinka oraz rozebrane zostały niektóre elementy ogrodzeń i budynków gospodarczych. Trwa stabilizacja podłoża przy nowo wybudowanym rondzie, wykonana została kanalizacja deszczowa i przekładka poszczególnych sieci na ul. Witosa – wyjaśniała Agnieszka Ćwiertniewicz z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Łącznik wierzchosławicki to całkiem nowa trasa, która zostanie włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 973. Według założeń łącznik ma mieć 2,6 kilometra długości, zostanie wyposażony w chodniki i ścieżki rowerowe z trasą Euro Velo, w ciągu jego trasy powstanie też nowy most na Dunajcu o długości 800 metrów.

- Na razie w zakresie obiektów mostowych zostało przeprowadzone wykonanie platform roboczych, m.in. dla podpór P2, P10, zostało także wykonane betonowanie oraz dla części podpór zostały przygotowane wykopy pod fundamenty, więc cały czas praca przy moście trwa – dodawała Agnieszka Ćwiertniewicz.

Całość inwestycji wraz z dokumentacją i przygotowaniem placu pod budowę będzie kosztować  ponad 155 milionów złotych.

Początkiem stycznia budowę łącznika wizytowali wicemarszałkowie województwa małopolskiego, posłanka Anna Pieczarka oraz władze powiatu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe