Sondaż zaufania do polityków. Kto jest na czele rankingu?

  • 15.12.2021, 11:46
  • News4Media
Sondaż zaufania do polityków. Kto jest na czele rankingu? gov.pl
Zaufanie do osób publicznych jest szczególnie ważnym aspektem zwłaszcza w kwestii polityki. To przedstawiciele rządu każdego dnia decydują o sprawach wszystkich obywateli. Polacy mieli okazję powiedzieć, którym politykom ufają najbardziej, a którym mniej.

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że na czele rankingu zaufania pozostaje Rafał Trzaskowski, zdobywając głos 37,9 proc. respondentów. Drugie miejsce na podium zajął prezydent Andrzej Duda, choć jego wynik jest tylko o 0,1 proc. niższy od lidera (37,8 proc.). Na trzecim miejscu plasuje się premier Mateusz Morawiecki, któremu zaufało 37,4 proc. ankietowanych. Wśród siedemnastu kandydatów, najmniejsze zaufanie Polacy okazują wobec Przemysława Czarnka (16,3 proc. głosów) oraz Krzysztofa Bosaka (15,5 proc.).

W rankingu nieufności najwięcej niechlubnych głosów zdobył Zbigniew Ziobro (64,8 proc.). Po piętach „depczą” mu również Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 59,9 proc. uczestników badania oraz Paweł Kukiz (56 proc. głosów). Zestawienie zamykają Szymon Hołownia, zdobywając 34,3 proc. negatywnych głosów oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, który nie jest godny zaufania według 28 proc. pytanych.

Najmniej znanym politykiem okazał się Piotr Gliński, którego nie kojarzy 30 proc. uczestników ankiety. Według obliczeń Onetu, najwięcej negatywnych ocen przybyło w ostatnim miesiącu Tomaszowi Grodzkiemu. Obecnie nie ufa mu 49,4 proc. respondentów. To o 7,5 proc. więcej niż w ostatnim sondażu. Z kolei powody do dumy ma Władysław Kosiniak-Kamysz, którego dodatni bilans jest najlepszym spośród wszystkich polityków i wynosi +3,8 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-11 grudnia na próbie 1,1 tysiąca osób, za pośrednictwem telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe