Święto w OSP Wielka Wieś. Jednostka otrzymała nowy wóz

  • 02.12.2021, 15:41
  • Wioletta Zarębska
swieto-w-osp-wielka-wies-jednostka-otrzymala-nowy-woz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tak mieszkańcy Wielkiej Wsi i druhowie z lokalnej jednostki OSP witali nowy wóz strażacki, który początkiem grudnia zaparkował przy remizie. Starania o to by taki pojazd trafił do jednostki trwały długi czas. Teraz dzięki nowemu samochodowi druhowie jeszcze lepiej będą mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

- Proszę zobaczyć ile tutaj jest mieszkańców, mieszkańcy się bardzo cieszą i ja też jako przedstawiciel Rady Miejskiej w Wojniczu bardzo się cieszę z tego, że Wielka Wieś pozyskała ten pojazd. Jest to kolejny pojazd w gminie Wojnicz – mówił Roman Chamioło, przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu.

- To już czwarty rok z rzędu, w którym do gminy Wojnicz trafia nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. To jest wielki sukces. Złożyło się na to wiele czynników, wiele osób, wiele instytucji, żeby do tych wspaniałych ludzi, którzy stoją z tyłu trafił ten samochód i żeby służył mieszkańcom Wielkiej Wsi i gminy Wojnicz – dodawał Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Samochód, który trafił do jednostki OSP w Wielkiej Wsi to nowiutki pojazd. Stworzony jest na podwoziu marki MAN. Dzięki niemu jednostka będzie mogła odświeżyć tabor i wymienić stary, wyeksploatowany już wóz.

- Samochód będzie samochodem uniwersalnym. Jest to pierwszowyjazdowy samochód dla nas. Posiada on powiększony zbiornik środka gaśniczego 4500 litrów wody, napęd utereniowiony 4x4. Samochód będzie wyposażony w sprzęt ratownictwa technicznego, pomiarowego, przystosowany do ratownictwa gaśniczego i wstępnego ratownictwa chemiczno-ekologicznego. To, co nakładają na nas standardy Krajowego Systemu Ratocniczo-Gaśniczego wszystko będziemy na tym aucie opierać – wyjaśniał Bartłomiej Reczek, naczelnik OSP Wielka Wieś.

- Wyjeżdżamy dużo do wypadków, do pożarów. Rocznie to jakieś 30 wyjazdów – Jakub Jędrzejek, wiceprezes OSP Wielka Wieś.

Nowy samochód udało się zakupić dzięki montażowi finansowemu.

- Strażacy ochotnicy z Wielkiej Wsi oni naprawdę zasłużyli już na to. Otrzymali w tym roku to nowe auto z wielkim kosztem, dlatego, że gminę Wojnicz kosztowało to 412 tysięcy. Drugie ponad 400 tysięcy dostali dofinansowania z różnych źródeł: Państwowej Straży Pożarnej, WFOŚiGW, z urzędu marszałkowskiego jak również z powiatu tarnowskiego – dodawał burmistrz Tadeusz Bąk.

Jednostka OSP Wielka Wieś w Krajowym Systemie Ratowiczo-Gaśniczym funkcjonuje już od 2003 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe