Migranci atakują polskie służby na granicy. Za nami niespokojna doba

  • 17.11.2021, 16:08
  • Wioletta Zarębska
Migranci atakują polskie służby na granicy. Za nami niespokojna doba Fot. Straż Graniczna/Twitter
"Wczoraj podczas ataku w #Kuźnica w stronę funkcjonariuszy migranci rzucali kamieniami, butami, butelkami, a nawet granatami hukowymi" – opisuje na Twitterze MSWiA.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wczoraj okazała się bardzo groźna. Spore grupy migrantów próbowały przedrzeć się przez zaporę. Straż Graniczna informuje, że byli oni wspierani przez białoruskie służby. Około 50 migrantów próbowało przekroczyć granicę w Czeremszej, byli oni agresywni, używali lasera i rzucali kamieniami w stronę polskich funkcjonariuszy.

W okolicy przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi również zgromadziły się osoby próbujące przedrzeć się na polską stronę. Służby informują, że migranci byli agresywni, rzucali różnymi przedmiotami i kamieniami w stronę funkcjonariuszy. Słychać było huk. Wobec cudzoziemców użyto armatek wodnych.

 Poszkodowana została funkcjonariuszka Straży Granicznej służąca w Kuźnicy. Jeden z kamieni rzuconych przez cudzoziemców uderzył ją w głowę.

"Wczoraj tj.16.11 na granicy odnotowano 161 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP. W godzinach wieczornych odnotowano również dwie siłowe próby przekroczenia granicy" - wylicza Straż Graniczna. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe