W Dąbrówce Szczepanowskiej spłonął budynek gospodarczy. W środku znajdowała się butla gazowa

  • 16.11.2021, 17:50
  • Gabriela Kudła
pozar-budynku-gospodarczego-dabrowka-szczepanowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około godziny 10:15 na stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska.

 - Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy, że cały budynek gospodarczy objęty jest ogniem. Przystąpiliśmy do działań. Podaliśmy 2 prądy gaśnicze, w natarciu na pożar. Następnie wynieśliśmy z wnętrza budynku butle propan butan, o wadze 11 kg i kolejno przeprowadziliśmy działania gaśnicze- mówił kpt. Mateusz Skowron z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Tarnowie. 

Na miejscu działało w sumie 5 zastępów straży pożarnej.

 - 3 zastępy stanowili ochotnicy z Gminy Pleśna, natomiast 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 w Tarnowie to jest 10 strażaków, natomiast druhów podczas akcji działało 20 - wyjaśniał Mateusz Skowron. 


Oprócz ognia strażacy zmagali się także z problemem, jakim był brak hydrantu w bezpośrednim sąsiedztwie zdarzenia. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe