Czy nawilżacze ultradźwiękowe są szkodliwe?

  • 14.10.2021, 22:18
  • Artykuł partnera
Czy nawilżacze ultradźwiękowe są szkodliwe?

Nawilżacze powietrza są urządzeniami bardzo często używanymi w naszych domach. Na uwagę zasługuje parowy nawilżacz powietrza, choć obecnie najpopularniejszy jest ultradźwiękowy nawilżacz powietrza, który w swoim działaniu wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Czy nawilżacze ultradźwiękowe są bezpieczne?

 

Nawilżacz powietrza- do czego służy?

Nawilżacz powietrza, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem służącym do podnoszenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Zbyt suche powietrze powoduje złe samopoczucie, wysychanie błon śluzowych, kaszel czy ogólne rozdrażnienie, dlatego tak ważne jest zachowanie poziomu wilgotności na optymalnym poziomie. Wyróżnia się wiele rodzajów nawilżaczy. Ranking nawilżaczy powietrza wskazuje między innymi nawilżacze parowe czy nawilżacze ewaporacyjne, wykorzystujące proces naturalnego odparowywania wody. Różnią się one zasadą działania, choć cel jest taki sam. Najbardziej popularny obecnie jest nawilżacz ultradźwiękowy.

Nawilżacze ultradźwiękowe- czym są?

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy działa dzięki zastosowaniu w jego wnętrzu membrany i generatora, który tę membranę wprawia w drgania. Niektóre nawilżacze posiadają także filtry odkamieniające wodę oraz grzałkę, która umożliwia wytwarzanie ciepłej pary wodnej. Wysokie częstotliwości ultradźwięków sprawiają, że woda pobierana ze zbiornika jest rozbijana na drobne cząsteczki, a następnie tworzy mgiełkę. Emitowana jest ona w powietrze poprzez wbudowany wentylator, co powoduje wzrost poziomu wilgotności w pomieszczeniu. 

Zastosowanie nawilżacza ultradźwiękowego

Nawilżacz ultradźwiękowy jest skomplikowany w swojej budowie, ale mimo to nie jest urządzeniem awaryjnym. Jego ogromną zaletą jest fakt, że pracuje bardzo cicho i wydajnie. W ciągu jednej godziny wykorzystuje zaledwie 100 do 300ml wody. Jest oszczędny także pod względem wykorzystania energii elektrycznej. Nawilżacze powietrza powinno użytkować, stosując wodę destylowaną, by uniknąć zatykania kamieniem z wody miejskiej. Cząsteczki wody unoszące się w postaci pary wodnej doskonale nawilżają całe pomieszczenie.

 

Czy nawilżacze ultradźwiękowe są szkodliwe?

Stwierdzenie, że nawilżacz jest szkodliwy to zupełna bzdura. Wręcz przeciwnie, działanie nawilżacza tworzy we wnętrzu przyjemny i przyjazny nam mikroklimat, w którym czujemy się doskonale. Nawilżacze są bezpieczne także dla zwierząt.

Dlaczego warto korzystać z nawilżaczy ultradźwiękowych?

Nawilżacze ultradźwiękowe dzięki swojej cichej pracy nie przeszkadzają podczas działania nawet nocą. Są oszczędne, wydajne, a do tego bardzo skuteczne. Wiele modeli posiada wbudowane higrometry, a także możliwość automatycznej pracy. Urządzenie samo mierzy poziom wilgotności w pomieszczeniu, i gdy spada ono poniżej ustalonej wcześniej wartości, nawilżacz sam się włącza i pracuje do momentu, aż poziom wilgotności osiągnie ustalony poziom. Doskonałe nawilżacze powietrza kupisz tutaj: https://hishine.pl.

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe