Naszywki haftowane - gdzie najczęściej się je stosuje?

  • 11.10.2021, 19:29
  • Artykuł partnera
Naszywki haftowane - gdzie najczęściej się je stosuje?
Naszywki haftowane wykonane metodą haftu komputerowego, to produkty charakteryzujące się wysoką trwałością i intensywnością barw. Bogaty wybór kolorów nici pozwala na uzyskanie kolorystyki jak najbardziej zbliżonej do wykonanego projektu.

Naszywki haftowane  wykonane metodą haftu komputerowego, to produkty charakteryzujące się wysoką trwałością i intensywnością barw. Bogaty wybór kolorów nici pozwala na uzyskanie kolorystyki jak najbardziej zbliżonej do wykonanego projektu. Gdzie najczęściej stosuje się naszywki haftowane? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Naszywki haftowane - cechy charakterystyczne

Dlaczego naszywki haftowane cieszą się tak ogromną popularnością? Przede wszystkim dlatego, że są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne i inne zagrożenia mechaniczne. To ma bezpośredni wpływ na bardzo długą żywotność naszywek, z zachowaniem niezmienionych parametrów wizualnych. Naszywki haftowane zachowują intensywność kolorów nawet po upływie długiego czasu od ich wykonania, w przeciwieństwie do zwykłego nadruku, który łatwo ulega zniszczeniu. Co więcej, bez najmniejszego problemu można je prać, używając detergentów bez obawy o ich zniszczenie. 

Naszywki haftowane - zastosowanie

Gdzie najczęściej stosuje się na naszywki haftowane? Powszechne zastosowanie naszywki znalazły wśród funkcjonariuszy publicznych. Naszywki wraz z emblematami zdobią mundury policji, straży granicznej, staży miejskiej, straży pożarnej czy służb ratowniczych. Naszywki nie są jedynie dodatkiem, odgrywają ogromnie ważną rolę, co więcej, są obowiązkowym uzupełnieniem mundurów także wojska polskiego. Ich głównym zadaniem jest szybka i wyraźna identyfikacja funkcjonariuszy.

Naszywki haftowane muszą spełniać też określone wymagania. W przypadku naszywek na mundur straży pożarnej, muszą być tak jak reszta odzieży ognioodporne i spełnić wszystkie wymagania dotyczące odzieży ochronnej. Można więc śmiało rzec, że mundur funkcjonariuszy publicznych bez odpowiednich naszywek haftowanych, nie byłby produktem pełnowartościowym. 

Również pracownicy firm ochroniarskich powszechnie korzystają z naszywek haftowanych. Najczęściej w formie dużego, wyraźnego napisu "Ochrona". Naszywka bardzo łatwa pozwala zidentyfikować ochroniarza w tłumie, w sklepie czy miejscach kultury. 

Branża medyczna również powszechnie wykorzystuje naszywki haftowane. Tutaj też jej główną rolą jest łatwe określenie stanowiska i funkcji medyka. 

Naszywki haftowane a wojsko 

W wojsku naszywki haftowane informują także o jednostce, oraz o stopniu służbowym żołnierza. Dla każdej konkretnej formacji, jak również każdego stopnia, istnieją specjalistyczne opracowania nadzorowane przez MON, według których wykonuje się naszywki haftowane. Produkty dla służb wojskowych, muszą spełniać jasno określone wymagania i prezentować wymagane parametry. Co więcej, nawet ich miejsce jest precyzyjnie i konkretnie ustalone - naszywki haftowane na wojskowym mundurze noszone są na rękawie, na wysokości ramienia. 

Naszywki w przedsiębiorstwie

Naszywki haftowane wykorzystuje się także dla pracowników firm transportowych, budowlanych, remontowych, handlowych na ich odzieży roboczej. Często naszywki przedstawiają logo i nazwę firmy, co stanowi jej doskonałą promocje i reklamę. Jest to też pewnego rodzaju znak rozpoznawczy. Z takiego rozwiązania korzysta praktycznie każda duża firma korporacyjna. Czapki, koszulki z naszywkami haftowanymi to także idealne gadżety reklamowe. 

Naszywki haftowane w sporcie

Haftowane naszywki to także nieodłączny element strojów piłkarskich, jak również plecaków i toreb sportowych. Każdy klub piłkarski ma swoją naszywkę z nazwą lub godłem klubu. Naszywki haftowane wykorzystuje się także na gadżety sportowe - szaliki, chusty itd. 

Naszywki haftowane znajdują powszechne i szerokie zastosowanie w wielu branżach. Nic dziwnego, skoro są tak trwałe i charakterystyczne. Można je kupić w Polsce albo np. w Australii, gdzie dosyć popularna jest firma https://www.patchoz.com/ - Custom Made Embroidered Patches Australia.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe