Ekstra pieniądze na nowy samochód strażacki dla ochotników z Koszyc Małych

  • 04.10.2021, 21:58
  • Źródło: Gmina Tarnów
Ekstra pieniądze na nowy samochód strażacki dla ochotników z Koszyc Małych
To już kolejne wsparcie zewnętrzne do planowanej inwestycji. 170 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla tej jednostki pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Umowę zawarto w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów. - To kolejne dodatkowe pieniądze dla gminy Tarnów, kolejna znakomita informacja o wsparciu dla strażaków, dzięki czemu zakup nowego wozu mocno się przybliża – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Umowę, w obecności poseł Anny Pieczarki, wójta Grzegorza Kozioła, prezes gminnych OSP i wiceprzewodniczącej Rady Gminy Tarnów Katarzyny Biel, zawarli prezes Funduszu Kazimierz Koprowski, prezes OSP w Koszycach Małych Zbigniew Gniewek oraz skarbnik Jolanta Kałuża.

-Dotujemy mądre inwestycje i pozytywnie odpowiadamy na dobre wnioski. Niech nowy samochód służy strażakom także dzięki znacznej pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – mówi prezes Kazimierz Koprowski.

Przypomnijmy, wcześniej promesę finansową na zakup wozu ratowniczo – gaśniczego przekazała strażakom poseł Anna Pieczarka. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych została bowiem ujęta w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo – gaśniczych na bieżący rok. Na ten cel dofinansowanie pochodzi także m.in. z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, z dotacji budżetowej Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Przewidywany koszt zakupu samochodu dla strażaków z Koszyc Małych to 900 tyś. zł.

Źródło: Gmina Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe