Akurat tak dobrze się składa, że masa papierowa, którą znamy z takich zabaw w przedszkolu i ze szkoły podstawowej, bardzo nam sprzyja. Po pierwsze, jest tania, po drugie — efekt, który daje po wyschnięciu, jest dokładnie taki, na jaki czekamy, jakiego się spodziewamy i oczekujemy, czyli w charakterze, fakturze i kolorystyce taki, jaki kojarzymy ze słynnymi maszkaronami na tarnowskim ratuszu – mówi Piotr Barszczowski, Stowarzyszenie Tarnowskich Artystów i Plastyków.
Parada Maszkaronów wiąże się z przygotowaniem dużej ilości masek. To wyzwanie, którego podjęli się główni organizatorzy wydarzania ze Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów i Plastyków.
Kiedy powstała idea tej parady, pojawiło się pytanie, skąd wziąć tak dużą ilość masek. Włączyliśmy się naszym środowiskiem warsztatów terapii zajęciowej, ale to wciąż było za mało. Od razu wpadłam na pomysł, żeby przeprowadzić takie warsztaty z młodzieżą, a chętnych, jak widać, przyszła spora liczba – dodaje Stefania Mazur, Stowarzyszenie Tarnowskich Artystów i Plastyków.
Poza warsztatami w teatrze zaplanowano dwa kolejne spotkania, podczas których uczestnicy będą tworzyć papierowe maski na paradę.

![Kreatywne popołudnie młodych twórców w Tarnowie [zdjęcia] Kreatywne popołudnie młodych twórców w Tarnowie [zdjęcia]](https://static2.tarnowska.tv/data/media/2026/02/04/sm-16x9-kreatywne-popoludnie-mlodych-tworcow-w-tarnowie-zdjecia-1770225127-0.jpg)













































































