Na ulicy Pachońskiego w Krakowie około godziny 15:30 doszło do poważnego wypadku, w którym samochód osobowy zderzył się z tramwajem. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratownicze, w tym straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Ruch tramwajowy został całkowicie wstrzymany, co powodowało utrudnienia komunikacyjne w tej części miasta.
Jedna osoba została przewieziona do szpitala, a jej stan jest monitorowany przez lekarzy Kierowca, który zderzył się z tramwajem, to 61-letni mieszkaniec Krakowa.. Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia okoliczności wypadku. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informowało po tym zdarzeniu o braku przejazdu dla tramwajów na odcinku Krowodrza Górka - Górka Narodowa. Linie: 18, 50 i 75 zawracały na pętli Krowodrza Górka.
Jak poinformował nas następnie kom. Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, ustalono, że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi - przejechał na czerwonym świetle i wjechał pod tramwaj. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, dostał też 15 punktów karnych.


























































































