Rusza budowa chodnika w Błoniu

  • 04.08.2021, 15:15
  • Źródło: Gmina Tarnów
Rusza budowa chodnika w Błoniu
Nowa przeprawa dla pieszych powstanie w pobliżu szkoły w tej miejscowości w gminie Tarnów. Umowa z wykonawcą jest już podpisana.

 - W budżecie gminy na to zadanie zabezpieczyliśmy 100 tysięcy złotych, po przetargu okazało się, że kwota budowy chodnika wyniesie 160 tysięcy. Ze względu na fakt, że na remont pobliskiego cmentarza z I wojny światowej udało się nam pozyskać dodatkowe dotacje – od wojewody małopolskiego, marszałka oraz ministra kultury i mamy oszczędności, do tej inwestycji dokładamy brakujące 60 tysięcy – mówi wójt Grzegorz Kozioł. 

- Nowy chodnik w Błoniu powstanie w ciągu trzech miesięcy, a jego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. - To bardzo ważny odcinek, którym przemieszcza się wielu pieszych. W pobliżu są domki jednorodzinne, trasy rekreacyjne i ruch jest spory. Chodnik bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo – mówi radny Stanisław Sarad.

W Błoniu powstanie 180 metrów bieżących nowego chodnika. Będzie on wykonany z kostki. A tymczasem modernizacja cmentarza w tej miejscowości już się rozpoczęła, pomnik nagrobny został pokryty rusztowaniem. Prace potrwają trzy miesiące.

Źródło: Gmina Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe