Z dwuletnim opóźnieniem zakończyła się rewitalizacja Parku Strzeleckiego w Tarnowie

  • 03.08.2021, 16:54
  • Gabriela Kudła
park-strzelecki-zrewitalizowany.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z ponad dwuletnim opóźnieniem zakończyła się rewitalizacja Parku Strzeleckiego w Tarnowie. Prace, które zostały wykonane w ramach tej inwestycji to między innymi nowe oświetlenie, renowacja mauzoleum generała Józefa Bema, fontanny, bramy wejściowej oraz budowa nowych alejek. Oprócz tego w miejscu dawnej strzelnicy powstał Sensoryczny Ogród Sztuk.

 - Jesteśmy w jednym z najstarszych, urządzonych miejskich parków, a dzisiaj nowy blask jest już częścią nowej tarnowskiej rzeczywistości. Formanie ten park był udostępniany mieszkańcom, tak naprawdę była tylko kilkumiesięczna przerwa, a więc mieszkańcy już korzystają z parku od wielu tygodni. Od strony projektowej, możemy już dzisiaj powiedzieć, że prace zostały zakończone - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. 

Firma wykonująca prace rewitalizacyjne w ramach gwarancji będzie opiekować się parkiem jeszcze przez rok, później zajmować mają się tym wyspecjalizowane firmy na zlecenie miasta. 

 - W całym zespole obok BWA, mieliśmy też dawną strzelnicę stąd Park Strzelecki, wywodzi swoją nazwę, ale ta strzelnica była przez dziesiątki lat nieużytkowa, wręcz była miejscem zapuszczonym. Dzisiaj to park sensoryczny, który będzie wymagał jeszcze wielu prac pielęgnacyjnych, aby faktycznie był miejscem takich doznań węchowych, wzrokowych, czy dotykowych - dodaje Roman Ciepiela. 

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego miała na celu odtworzenie jego dawnego układu. 

 - Po wejściu firmy na tę inwestycję trzeba było przystąpić najpierw do oczyszczenia terenu, gdzie została wycięta ta roślinność, która tutaj nie współgrała. Została przeprowadzona pielęgnacja drzewostanu, następnie zostało zasadzone około 1200 drzew i krzewów, około 150 tysięcy roślin i kwiatów ozdobnych, także chcieliśmy przywrócić tę dawną świetność parkowi i to się nam udało - mówi Tadeusz Kwiatkowski, zastępca prezydenta ds. infrastruktury.  

Dodajmy, że prace rewitalizacyjne w Parku Strzeleckim kosztowały około 9 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów władze miejskie pozyskały z funduszy UE. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe