Biała. Uczcili pamięć zamordowanych 77 lat temu harcerzy

  • 18.07.2021, 19:09
  • Daria Kurczab
pomnik22.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy miejscowości Biała, władze samorządowe i parlamentarzyści wzięli udział w upamiętnieniu poległych 29 lipca 1944 r., żołnierzy „szarych szeregów”, którzy 77 lat temu stoczyli nierówną walkę z okupantem podczas ochrony zebrania konspiracyjnego.

- To bardzo ważne, by zaszczepić i podtrzymać tradycję patriotyzmu w młodym pokoleniu, bo to jest najważniejsze, to społeczeństwo, które nie pamięta o historii -zginie. Dlatego uczestnictwo mimo takiej pogody młodych ludzi tutaj, którzy oddają hołd swoim rówieśnikom, którzy zginęli, jest dla nas bardzo, bardzo ważne i cieszymy się z tego powodu, że te urocze uroczystości mają sens – mówi Grzegorz Kozioł.

Pomimo załamania pogody władze samorządowe, parlamentarzyści oraz mieszkańcy zgromadzili się wokół pomnika, by uczcić pamięć poległych harcerzy.

- Udało się chociaż przez kwadrans w takim duchu bardzo patriotycznym przeprowadzić tę uroczystość. To bardzo ważne i życzmy sobie, żeby w kolejnym roku już w upale móc przeprowadzić uroczystość – mówi Anna Pieczarka.

W hołdzie poległym delegacje złożyły przy pomniku kwiaty i znicze.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe